• |
ide | kryesore

Bebe Rexha iu përgjigjet kritikave nga fansat shqiptar: Ne e ulim poshtë njëri-tjetrin

-Instant, Paparazzi, Slider

Këngëtarja  Bebe Rexha së fundmi i është përgjigjur kritikave të fansave të saj shqiptar.


Përmes rrjetit social,Instagram, Bebe ka postuar një video ku ka treguarse ka marr komente negative nga ndjekësit e saj shqiptar në një video tjetër ku shfaqej me bikini.Gjithashtu këngëtarja ka shpjeguar për fansat e tjerë të huaj se cfarë do të thonin komentet e bëra në shqip.“Kështu, siç ju e dini unë jam shqiptare dhe jam krenare me kulturën time, por ka diçka që nuk jam krenare me kulturën time. Videoja që unë publikova paraprakisht ka shumë komente rreth trupit. Dhe unë isha si: ‘Unë dua ta publikoj trupin tim ashtu siç është sepse asnjë grua nuk është perfekte, askush nuk është perfekt’’. Në shumicën e komenteve në shqip thuhet se unë jam një lopë, që trupi im është i shpifur dhe në kulturën shqiptare, në vend që ne të shtyjmë njëri-tjetrin përpara, ne e ulim njëri-tjetrin poshtë. Pyes veten se sa vajza shqiptare më të suksesshme mund të jenë, nëse nuk do t’i ulnim poshtë, thjeshtë po them”, u shpreh  Rexha.


 

2 Comments

  1. Dmth, ti nga ca komente online nxjerr konkluzionin se cfare eshte pjese e kultures shqiptare? Para ca kohesh ti u ankove ndaj amerikaneve qe te thonin te njejten gje me ndryshimin qe nuk akuzove gjithe kombin amerikan. Atehere problemi yt nuk eshte mbipesha trupore por minimalisht injoranca ose dashakeqesia ndaj nje kulture apo populli te caktuar.

  2. Bebe e menderose muhabetin. Ka dhe shqipefoles qe sjane shqipetar, por thjesht perdorin gogletranslate. Mos bjere pre e provokimeve dhe te pergjithesosh kulturen e kombit tend. Trupin e ke yll fare dhe ta kemi qef aq me shume pa rroba veshur;)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu