• |
ide | kryesore

“Çdo person i dyshimtë do ta pësojë njësoj si ai i Elbasanit”/ Xhelal Mziu procedohet penalisht nga policia

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Procedohet penalisht kandidati i PD-së, Xhelal Mziu pas deklaratës që bëri në Dibër, se “çdo person i dyshimtë do ta pësojë njësoj si ai i Elbasanit”. 


Burime zyrtare nga policia bënë me dije se Mziu akuzohet për veprën penale “Thirrjet për armatosje ose marrje të padrejtë të komandës”. Sipas bluve, demokrati ka kërcënuar dhe ka bërë thirrrje për të nxitur dhunë duke bërë prezenet ngritjen e grupeve të gatshme me pretendimin e mbrojtjes së votës.


Deklarata e Mziut

Kemi ngritur grupet e gatshme. Nga sot e në vazhdim, çdo person i dyshimtë që lëviz në lagjet tuaja, mjafton një telefonatë dhe ai do ta pësojë njësoj si ai i Elbasanit”, -kështu deklaroi para qytetarëve Mziu, i cili kërkoi sot falje.

“Do e pësojnë si ai i Elbasanit”/ Xhelal Mziu pendohet thellë: Ishte për shkak te emocioneve të forta të momentit, jam kundër dhunës 

Çfarë thotë policia 
Nga Oficerët e Policisë Gjyqësore në Drejtorinë Vendore të Policisë Dibër ka filluar procedimi penal dhe materialet hetimore janë referuar në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Dibër, për veprën penale

“Thirrjet për armatosje ose marrje të padrejtë të komandës”, në ngarkim të shtetasit XH.M, kandidat për deputet i subjektit politik Partia Demokratike në qarkun Dibër.

Kjo pasi gjatë një takimi elektoral në territorin e bashkisë Dibër, shtetasi XH.M, ka kërcënuar dhe ka bërë thirrrje për të nxitur dhunë duke bërë prezenet ngritjen e grupeve të gatshme me pretendimin e mbrojtjes së votës.

Policia e Shtetit thekson edhe njëherë faktin se asnjë subjekt politik, organizatë apo individ nuk ka të drejtë të krijojë struktura paralele duke marrë atributet e Policisë së Shtetit dhe për këtë do të ushtrojë kontrolle të imtësishme në territor duke kërkuar edhe bashkëpunimin e qytetarëve me qëllim evidentimin dhe ndëshkimin ligjor të këtyre strukturave të paligjshme që kryjnë veprime duke cënuar ligjin dhe të drejtat e liritë themelore të qytetarëve.

20 Comments

  1. Po çfare të procedohet more zotri ky dhe Gazmen Barrdhi duhet të arrestohet per nzitje terroristet

   1. Po KryeBythqiri EDroga qe ju kerkoi policeve te mblidhnin vota, aleanca e qelbesirave, termet termet Damian ne Vlore keto cfare jane ?! apo nuk quhen keto o pederaste mavi! plumbin kokes do hane bythqirat e drogaxhinjte kriminele se popullit i ka vajtur ku si mban me!

    1. po si nuk e kuptoni qe rama e ka srategji. ai fiton jo sepse eshte i zoti e eshte i mir por sepse robt nuk duan njerez si puna e xhelalit, pastaj lexojn edhe komentet e sulfakeve me plumba e me varje. se u plasi kari njerezve se kush e ka rradhen per te vjedhur. sikur kan nonji program keto mut parti.

     1. Njerezit qe e votojne Edvinin jane te gjithe te kohes se qepes o budall

  2. Do bejne zap tropojanet cda lagje tirane dhe elbasani se kshu ka thene babe saliu. Keto hane tre banda si pd si ps si lsi eshte sh e thjeshte

 1. Po minimumi, je vend i NATOs o cop kari o Mzi, pse e degjeneroni gjithmon. duket sikur doni me humb e jo me fitu. vari karin, e mori prap Rama me duket, me sakt ja dhuruat dhe kesaj here. me vjen keq per bashen se e nisi mir, po te len idjotet? idjotet mendojn se rrisin votat duke ber si laca?

 2. si mund te behet deputet nje cop kari si ky? si mund me ja dhen voten nje analfabeti e laci si ky? doktro xhelal mziu, do na sjell ndryshim.

 3. Per te shmangur lufterat civile , perplasjen e gupeve te ndryshme te shoqerise, per te parandaluar

  revolucionet, bota perendimore ka aplikuar sistemet demokratike ku pushteti nderrohet me vote.

  Nese qeveria me ane te propagandes se mediave te blera, me ane te forces se parase

  dhe pushtetit, me ane te korrupsionit dhe presionit deformon vullnetin e qytetareve per ndryshim

  cfare duhet bere ? Nese kriminelet ulen ne parlament dhe bejne ligje ku normojne jetet tona

  nese qeveria mreh matrapiket e fadromave per te shembur shtepite e per te rrenuar jetet tona,

  nese partia ne pushtet puneson militante per te spiuniuar cdo votues per bindjet e tij politike

  dhe perdor shtetin kunder atyre qe nuk klasifikohen nga patronashistet-spiun si votues te PS

  cfare duhet bere ?

  Nese ligji perdoret si kerbac per nje pale dhe ledhatues per palet tjeter cfare duhet te bere ?

  Nese qellimi i partise shtet eshte jo te adminiostroje pushtetin ne sherbim te te gjitheve, por te

  nje pjese, kurse ne te tjeret te na sundoje, te na varferoje, te na shkaterroje e ne fund te na

  shtyje drejt largimit nga Shqiperis , cfare duhet bere ?

 4. fugshklymat ne sulm , me bythen me mut drejt hajdarit vertik!

  policia kur do Edi punon, kur sdo Edi nuk punon

  Në zgjedhje nuk është opozita përballë Partisë Socialiste, por opozita përballë edi rames dhe krimit te organizuar

  Edi Rama nuk eshte partia socilaiste

  Edi Rama duke futur në vendimmarrjen politike, në Parlament, në bashki, në zyra të larta të shtetit njerëz që vinin nga krimi ne te tere shqiperie Rama i shndërroi keta kriminele në komponentë bazë të asaj që ishte tashmë Ripjellja.

  PS ka pas qene parti intelektualesh sot eshte bere parti halabakesh te suel celes dhe kel camit

  Edi Rama, ka përmbyllur një transformim të Partisë Socialiste, të cilin e kishte nisur pak kohë më parë. Nga një parti socialdemokrate, nga një qendër e majtë e qartë dhe e thekshme, e ngritur mbi atë që ishte Partia e Punës në vitin 1991 dhe që ishte drejtuar për gati dy dekada nga intelektualë që kishin qenë periferi e Partisë së Punës, njerëz të palidhur me krimet e diktaturës, të papërfshirë në krimet e asaj kohe, Rama e ktheu atë në një organizëm apolitik, në qendër të të cilit u vunë kriminelet dhe ish sigurimsat

 5. ore jemi te gjith dakort qe rama eshte mut, po pranojeni qe eshte populist i zoti dhe di me bo propagand. ajo eshte pika e fort qe ka, propaganda. po keta nuk duhet te duken me mut i madh se rama se ata qe jan te pavendosur, ndemjet dy mutrave, do zgjedhin me te voglin, ose nuk votojn fare. rama vazhdon fiton se e ben saliun (ose liken) te duken si gogol. nuk fiton me merita po me friken e njerezve duke u then erdhi gogoli.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu