• |
ide | kryesore

Dibër/ Policia arreston përkrahësit e Partisë Socialiste për korrupsion aktiv në zgjedhje

-Instant, Lajme, Të fundit

Dibra është bërë kryefjala e ditës së fundit të fushatës zgjedhore përpara zgjedhjeve të 25 prillit. Pas incidentit me kandidatin demokrat në këtë qytet, Xhelal Mziu; forcat e rendit kanë arrestuan në flagrancë dy persona përkrahës të Partisë Socialiste, njëri prej të cilëve është juristi i bashkisë. Të dy personat akuzohen për korrupsion aktiv në zgjedhje. Ata u ndaluan nga banorët pranë Maqellarës me 5 milionë lekë (afro 5 mijë dollarë) në automjet, ku u gjetën edhe modelarë që orientojnë zgjedhësit në votim dhe fletëpalosje të Partisë Socialiste.


Krahas “korrupsionit aktiv në zgjedhje në bashkëpunim” ata akuzohen dhe për “përdorim të funksionit publik për veprimtari politike ose zgjedhore”.


19 Comments

 1. Ça boni vaki!!Policia ka arrestu Ps -ista???Ta përmbysim një gur!!!Epo anija po mytet e o burra të bojmë noi gjo të shpëtojmë lëkurën(venin e punës)!!!

 2. Gjith dibranet i njohin keta, qe jan te lsi.
  Te dalin njerzit qe kan mare lek, e te thone per ke parti jepni lek e premtime pune.

 3. Perparim Spahiu o kokrrat e mashtruesve rilindiote, kandidon ne Tirane. Te pakten t’i merrnit Meros dhe Kar-Bolit informacion se kush kandidati i LSI ne Diber e pastaj flisni. Vec kesaj, ku idiotet e paguar nuk e keni vene re, natyrisht sepse nuk dini te lexoni dhe as te kuptoni, te arrestuarit jane puninjes te bashkise dhe bashkine nuk e ka as PD dhe as LSI. Ndersa keta dy hajvanet qe do bejne burg per kete pune, as qe e kane kuptuar se jane mish per top, pasi Dibra do dale 3 PD dhe 2 rilindja, vec nese kane ndonje informacion shefat e tyre qe i perdorin si marioneta, se rilindja eshte larg mandatit te dyte. Kuptojeni o njerez qe kush eshte mesuar te vjedhe, do vjedhe edhe aty ku e di se s’gjen gje sepse vesi del me shpirtin. Merreni me mend se cfare behet ne qarqet e tjera.

 4. Gezohuni kot o koalicion pervers i Shqupsave dhe bijve te kriminelave Sigurims si Andi Bushati. Edhe po dolet barazim ose kapni 71 mandate, deri ne shtator shume prej deputeteve tuaj do i vije flete arresti per lloj lloj krimesh. Kur fillon parlamenti i ri ne shtator, do shohim si do votojne ata qe ngelen, hahahaha! Nuk eshte Tos Karagjozi Rama qe ta rrezoni ju trapa kaq kollaj. Ka plane A, B, C …qe te mos ulet me Saliu e Likja ne qeveri.

  1. Bravo .ari. Edhe shqiptaret e dine qe karoministri ka plan a,b,c, por ajo qe ste ka treguar mami ty eshte plani D, qe do e haje deri ne rryl te fytit, Partia, kryekari i partise edhe mami ,,,,,,

 5. Pse te dogji ty komenti tim per planet A,B,C mor i shkrete ? Apo se ju quajta trapa? Me gjynah e them, jo me kenaqesi. Nuk te zura mamin ne goje fare. As mamin e Bushatit nuk e zura ne goje or i cthurur, por babane e tij kriminel publik qe rrihte te persekutuarit politik si kafshe ne hetuesi, patjeter qe do e permend. Sepse ju nuk ju plas per bandat, krimin, drogen e demokracine. Ju thjesht doni pushtet dhe Edi rama eshte e vetmja pengese per Saliun dhe Liken, prandaj do fitoje Rama, jo sepse nuk ka bere gabime ose genjeshtra edhe ai.

 6. Mëngjesin e kësaj të premteje i gjithë opinioni publik u shokua nga deklaratat tronditëse të kandidatit për deputet të PD-së, ku ky i fundit perbetohej se ngjarja e ELbasanit do te perseritej nga PD.

  Qindra qytetarë kanë shpërthyer kundër këtyre deklaratave skandaloze të bëra nga Xhelal Mziu. “Bishti i qenit mbetet bisht qeni. Ju doni të riktheni ’97-ën”, janë disa nga deklaratat e qytetarëve.portal i pa anshem jeni kur policia ndalon ata të ps ju direkt lajm,kur ndalon të pd e lsi ju nuk beni lajm fare,strateghi e bukur kjo nga byrektorja e lulzime salih BBasha,por shqiptaret nuk jane ata të 1992 dhe nuk e hajne me sapunin per djathe o shpellkaret e ceceni Mziu si legen qe eshte ben sikur kerkon falje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu