• |
ide | kryesore

Meta: Nëse Rama merr 71 mandate do dal në bulevard

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta thotë se nëse Edi Rama ditën e diel do të fitojë 71 mandate “në mënyrë demokratike”, nuk do t’ia japë dekretin për të formuar qeverinë, por do i dërgojë dorëheqjen e tij në zarf dhe do të dalë nga zyra e kreut të shtetit në bulevard duke e vijuar betejën në opozitë.


Arsyeja? Kreu i shtetit tha te SyriTv se nuk ka çfarë të bëjë edhe një vit më shumë në Presidencë nëse shqiptarët i besojnë mandatin e tretë radhazi Edi Ramës dhe për këtë arsye do të japë dorëheqjen.


“Unë po bëj çdo gjë që zgjedhjet të jenë sa më të ndershme, deri tani janë cenuar rëndë vetëm nga Edi Rama, askush tjetër, unë apeloj nga ky moment, sot në 12:00 deri në zgjedhje të gjithë të reflektojnë, që shqiptarët të shprehin vullnetin e tyre të dielën, që të kemi një proces votimi të lirë dhe numërimi me integritet. Unë nuk pres zgjedhje daneze, aq më tepër nga një kryeministër si Rama.

Nëse fiton në mënyrë demokratike, unë atij firmë për kryeministër nuk i jap, por një dorëheqje ja çoj, merre bëje edhe presidentin ti. Unë po ta jap edhe presidentin, unë po dal në bulevard, unë e respektoj vendimin e popullit. Nëse populli i jep 71 mandate unë dal në bulevard dhe iki. Çfarë do të bëj unë një vit më shumë në Presidencë, çfarë do të bëj?” – tha Meta.

12 Comments

 1. do na hash karin te gjitheve ti dhe Mona jote o idiot Ti po ndihmon Edi Ramen te fitoj zgjedhjet Nuk voton njeri terrorriste qe bejne thirrje per lufte dhe USA ta ka bere bene ..O vrit veten o do vdesesh ne Rec ,hajdut i ndyre

 2. Sufllaqe..doli nje trim dhe po ju dridhen kellqet bashke me VK e ambasadoreve qe mundohen te bejne presione..Bravo META..

  1. Hahahaha lexoni ca thot ky byreku..
   Doli nje trim.
   Po mire neve po na dridhen kembet. Po, po ju dridhen edhe ambasdorve. Hahahahahahaha
   Boll me se nuk mundem, boll per sot.

   1. Qenjet si puna juaj e kane shkaterruar kete vend. Po si mor idioter pranoni cdo gje qe ju thote ambasadori. Ju e meritoni te jetoni ne republike Bananesh, biles meritoni qe bananen tjua fusin dhe pas fundshpine, sa per relaks.
    Une kam njoft nga afer disa Ambasadore (jo te USA), kam ngrene dark ne shpiat e tyre, dhe te them me bindje te plote qe ka Ambasadore qe jane njerez te mire dhe pozitiv, por ka dhe nga ato qe jane bira kurvash, si puna e atij kacurrelsit Gjerman.

    1. Hello Ass – nese ti ke takuar ambasador une kam takuar disa presidente. Une me shume i besoj nje ambasadori te nje shteti demokrat dhe mik i Shqiperise sesa nje presidenti themelues te partise komuniste LSI qe ne vitin 2021 u ben thirteen qytetareve shqiptare per sfurqet, draper, cekan dhe revolucion proletariat. Per mua dallimi eshte shume i qarte. Ne vend qe te defjojme Lulzim Bashen dhe programin e parties se vetme opozitare dhe demokratike ne shqiperi degjojme te bertiturat idiotiske te nje presidenti militar komunist. Kjo qe po ben ky vetem demton partine demokratike dhe Lulzim Bashem dhe kjo eshte per te ardhur keq. Te mbrosh Ilir komunistin dhe tja vesh fajin perfaqesuesit te nje shteti qe gjate gjithe koherave ka qene ne krah te kombit shqiptar eshte nje verberi militante. Te bertiturat e fundit te Ilir komunstit shton me shume vota per Ramen, sidomos nga ata qe jane akoma te pavendosur.

 3. Ore kjo Kimetja eshte si ato arbitrat qe favorizojne hapur njerin ekip.
  Po si nuk hapi gojen kjo zonje asnjehere per gjithe zullumet qe beri kjo qeveri gjate 8 viteve, me skandalin e perdorimit te paurorizar nga “banda paramilitare e Patronazhisteve”, shembjen e teatrit,dajakun, kanabizimin,vrasjet si ne Palermo cdo dite per pazare kokaine etj. Kesaj qe sja vuri ne pull as Tom Doshi 🙂 .
  Vendin tone duhet ta bejme vete se kjo me mandat eshte, pas dy vjetesh iken me valixhen plot si ai tjetri, por ushqimet me liste e blerjen e bidonave te ujit e bejme ne jo Qimetja.

 4. Raportohet se ai është urdhëruar nga Berisha ta mbyllë emisonin, nga frika se mos ndëshkohen edhe ata, për qendrimet radikale të Metës.

  “Mbylle se na mori më qafë”, raportohet t’i ketë shkruajtur Berisha gazetarit të familjes së tij, Çim Peka.Ka byrektore e cecen qe e duan meten me shume se kryeshpellkari salih karaxhic berisha dhe dy dite e te gjithe ju byrektore cecene do hani mutin qe qyteti shkuar Jon ne lane e keni dhe afer

 5. Si ka mundesi qe luftohet nje parti e trete dhe dy zullumqaret e medha nuk perbejne rrezik per ne,……ky medemek popull asnjehere kto 100 e kusur vjet nuk e ka pare veten ne pasqyre,……, ilir meta ka te drejten e tije te mbijetoj ne xhunglen shqiptare si gjithe partite simotra, dhe vetem kurva ne kte rast shet moral

 6. Edhe pse në opozitë, deputetët e PD dhe militantët e saj gjatë gjithë fushatës kanë dhuruar shfaqje duke shoqëruar Lulzim Bashën me makina luksoze që kushtojnë mijëra euro, aq sa një familje mund të blinte një banesë për strehim në kryeqytet.

  Por demostrimi i luksit përmes shfaqjes së autokolonave të makinave të shtrenjta, si AMG, BMW, Benz GL, Range Rover. Bugatti, Rolls Royce, Lamborghini, Ferrari, Porsche Panamera, Q7, X6 etj., konfirmon se kriza ekonomike si pasojë e COVID-19 dhe qëndrimi prej tetë vitesh në opozitë, nuk i ka prekur pretendentët për të ardhur pushtet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu