• |
ide | kryesore

Ndërron jetë reperi Shock G

-Instant, Paparazzi, Slider

Reperi  Shock G, ka ndërruar jetë në moshën 57 vjeçare.


Sipas TMZ, reperi u gjet në një dhomë hoteli në Tampa, Florida, dhe ende nuk është bërë  i ditur shkaku i vdekjes. Miku i tij Chopmaster J konfirmoi përmes rrjetit social,Instagram, lajmin për fansat.“34 vjet më parë pothuajse ditën kur patëm një ide të egër, që ne mund të ishim një grup hip hop dhe ta merrnim botën përmes gjithë kësajrroftë Shock dhe Pusho në Paqe vëlla “. Shock G ishte këngëtari kryesor i grupit hip hop “Digital Underground”, i cili është i njohur për këngën “The Humpty Dance”.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu