• |
ide | kryesore

Zbulohet premiera e filmit “House of Gucci”

-Instant, Paparazzi, Slider

Së fundmi faqja “IMDB” ka zbuluar se filmi i ri “House of Gucci”do të ketë premierën e tij më 24 nëntor 2021 në SHBA.


Këngëtarja Lady Gaga do të luajë në film rolin e  Patricia Reagani, ish-gruaja e Maurizio Gucci, e cila kaloi 18 vjet në burg sepse punësoi një vrasës me pagesë për të vrarë ish-burrin e saj në 1995.Patricia i pagoi vrasësit një shumë prej afro 300,000 eurosh.Maurizio do të luhet nga aktori Adam Driver ndërsa në role të tjera do të jenë aktorët Robert Deniro, Salma Hayek, Jared Leto dhe Al Pacino.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu