• |
ide | kryesore

Tollona nafte për fermerët në këmbim të votës, PD kallazon penalisht zyrtarin në Vlorë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Partia Demokratike e Vlorës ka dorëzuar në Prokurorinë e shkallës së parë të rrethit gjyqësor Vlorë kallëzimin penal drejtuar Agjencisë Rajonale të shërbimit veterinar dhe mbrojtjes së bimëve, konkretisht për përgjegjësin e sektorit të drejtorisë Rajonale të Extensionit Bujqësor, Fejzi Nezha.


PD njofton se Nezha, si drejtues i sektorit dhe punonjës të tjerë të Agjencisë Rajonale të Bujqësisë, ditën e sotme kanë shpërndarë tollona karburanti tek fermerët.


Njoftimi i plotë:

Partia Demokratike dega Vlorë ka dorëzuar pranë organit të Prokurorisë së shkallës së parë të rrethit gjyqësor Vlorë kallezimin penal drejtuar Agjencisë Rajonale të shërbimit veterinar dhe mbrojtjes së bimëve, konkretisht për përgjegjësin e sektorit të drejtorisë Rajonale të Extensionit Bujqësor, Fejzi Nezha.

Kallëzimi ka ardhur pasi sipas Partisë Demokratike, ky i fundit ditën e sotme ( 24 prill 2021, heshtje zgjedhore) ka kryer veprën penale të Shpërdorimit “Korrupsion aktiv në zgjedhje” parashikuar nga neni 328\a. Nezha, si drejtues i sektorit dhe punonjës të tjerë të Agjensise Rajonale të Bujqësisë, ditën e sotme kanë shpërndarë tollona karburanti tek fermerët.

Partia Demokratike e Vlorës e ka shoqëruar kallëzimin në Prokurori me fakte, pamje filmike të cilat vërtetojnë pretendimin.

9 Comments

 1. Nesër shqiptarët duhet të tregojnë që janë populli më pro amerikan në Ballkan dhe do largojnë fundrrinat 30 vjeçare si Berisha dhe Meta një herë e përgjithmonë nga politika. 30 vjet më parë ambasadori amerikan Rajëllson doli krah të Berishës por ai nuk e imagjinonte që Amerika do nxirte në pension 6 president Bush, Klinton, J.Bush, Obama, Trump ndërsa Berisha do vazhdonte të kërkonte pushtet për herë të 6.
  Lëreni Ilir Metën të shkoj nesër në Vlorë dhe të darkoj tek Porti i Jahteve sepse nuk i ka mbetur gjë tjetër. Ai e ka pasur ëndërr të arratiset me skaf nga Shqipëria.

 2. Po nese me vone del se atyre fermereve you takonin ato tollonat e naftes ?
  Cfare do beje PDja e Vlores ?
  Apo thjesht akuza elektorale kur dihet se nuk ka rendesi se si do dali perfundimi i hetimeve ….. zgjedhjet jane neser.
  Zhurma u be sot.

 3. Motra dhe vellezer shqiptare. Data 25 prill eshte e vetmja dite qe ne njerezit e thjeshte kemi pushtet per kater vitet e ardhshme. Kur te niseni per te votuar, gjate rruges mendoni:
  Cfare permtimesh jane mbajtur gjate tete viteve pushtet dhe sa jane realizuar…
  Sa kriminele jane lene te lire dhe sa njerez jane arrestuar per 30 euro drita te papaguara
  Si u shemb Teatri kombetar dhe se si policet (pjese e policise qe duam) pa numra ID u sollen me aktivistet per mbrojtjen e teatrit
  Si Shqiperia u kthye ne nje qender te tregtimit te te gjitha llojeve te drograve
  Mendoni se me cmimin e karburantit, me shume kushton nje rruge Tirane Sarande me makine personale se nje rruge Tirane-Paris me avion
  Mendoni per ID-te personale te vjedhura nga zyrat e shtetit dhe te perdorura per qellimet e tyre
  Mendoni se cfare u be me shendetesine falas, me koncesionet miliona euroshe ne mjekesi
  Kujtoni pandemine qe prej me shume se nje vit ka kapluar edhe ne Shqiperi dhe se eshte marre nje borxh prej 500 milione euro qe rendon mbi xhepat tane dhe ne na jane shperndare vetem 140 milione euro. Te tjerat nuk dihet nga kane shkuar.
  Kujtoni se fale menaxhimit (te mire apo te keq secili ka mendimin e tij) te pandemise, numri i vdekjeve te shtuara ne Shqiperi eshte rreth 4000 per milion dhe secili prej nesh ka humbur nje apo me shume te aferm dhe miq nga pandemia.
  Kujtohuni qe vaksinat nuk jua kane blere nga xhepi vet, por jane blere me leket qe paguajme ne cdo dite sa here qe marrim fryme.
  Kujtohuni se cdo pjestar i familjes suaj i ka borxh Becchetit 60-70 euro vetem per tekat e pak njerezve.
  Kujtohuni se iu kane vjedhur ID nga zyrat e “Shqiperise qe duam” dhe qe mund ta perdorin per qellime kriminale dhe te gjitheve na kane vene nga nje spiun per te ditur cfare mendojme dhe cfare bejme.
  Kujtoni qe te gjithe kete zonjen nga Divjaka qe diten e sotme u dhunua shtazerisht nga nje oficer i “policise qe duam”
  Kujtohuni se pas zgjedhjeve do prishen mbi 100 mije shtepi te palegalizuara
  Kujtohuni per shume gjera qe kane ndodhur gjate kesaj kohe dhe shkoni te votoni. Dhe, mos e shisni voten. Mos harroni se aq leke qe iu japin per voten e ndoshta edhe me shume, do paguani shume shpejt per Becchettin.
  Eshte e vetmja dite qe keni pushtetin. Kujtojeni mire kete dhe me pas VOTONI.

  1. Neser une:
   Do votoj per Ramen pasi eshte i vetmi ne gjendje te vazhdoje vaksinimin.
   Do votoj per Ramen pasi pasojat e termetit eshte e vetmja qeveri qe eshte ne gjendje ti zhduke pasi eshte nje qeveri ne detyre dhe sasia e parave eshte dhene fale zotesise se Rames.
   Do votoj Ramen pasi nuk dua me qe faturat e elektrikut ti paguaj edhe per cecenet qe Basha ka thene se do beje amnisti, çka i bie qe ti paguaje nga taksat e mia.
   Do votoj Ramen jo se kam ndonje afinitet ideologjik, por sepse bodigardet e tij nuk ndertojne pallate dhe as vrasin njerez sic te tjeret kane vrare kamariere e konkurente.
   Do votoj Ramen pasi kupola e policise se shtetit nuk kendon me çifteli me vrases e kriminele qe vrasin komisare policie.
   Do votoj Ramen pasi edhe pse raportet e Bujar Leskajt thone qe eshte qeveri e korruptuar, ende nuk ka thyer rekordin e Lul Bashes ne rrugen e kombit me 22 milion € per kilometer.
   Do votoj Ramen pasi nuk dua qe ne qeveri te kem njerez si Xhelali e Kryemadhi. Te dy doktore shkencash meqe ra fjala.
   Do votoj Ramen pasi nuk dua qe te ricikloj per here te katert Berishen dhe Ilir Meten.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu