• |
ide | kryesore

Exit Poll-et/Disfatë e paimagjinushme e Erion Veliajt në Tiranë

-Instant, Kryesore

Nëse ka një gjë të sigurtë ende pa u numëruar votat, ajo është se Eron Veliaj i ka dhuruar Partisë Socialiste disfatën më të paimagjinueshme në Tiranë. Kryeqytetin që Rama ia la nën mbikqyrje Veliajt, lejedhënësit të kullave dhe shkallmuesit të teatrit, PS e ka humbur qartazi. për këtë bien dakord edhe sondazhistët që kanë kryer Exit Poll pranë qeverisë edhe ata që janë në opozitë. Kështu Baton Haxhiu i Albanian Post që kreu Exit Poll për Top Channel i ka dhënë PS 17 mandate ndërsa opozitës 19.


Ndërsa Exit Poll i Euro Neës jep po të njëjtin rezultat me tendencën që opozita të ngjitet edhe në 20 mandate.


Me keq zhytet ekipi që drejtoi Veliaj në Exit Poll të Ora Nevs. Nga përpunimi i 90% të të dhënave, shifrat kanë mbetur po ato, përkatësisht PS 41-45%, PD 44-48%, LSI 4-8%, PSD 1.5-3.5%, Thurje 0.5-2.5%, partie të tjera 0-2%.

Tek Syri TV opozita merr 20 mandate, PS 15 dhe një PSD e Tom Doshit.

Nëse këto rezultate konfirmohen kjo është një humbje katastrofale për pretendentin për pasardhës së ramës e cila shënon rënien e kurbës së tij politike brenda së majtës. Aq më tepër që Veliaj e mori vetë përgjegjësinë e kësaj fushate, futi në lista njerëzit e tij dhe pohoi se e hartoi vetë listën me emra socialistësh.

©Lapsi.al

47 Comments

 1. Hahahahahaha. O lapsi, mos e hiqni neser kete lajmin. Se majmuna jeni ju. S enjhni turpin fare.
  Shkurdhak prap e hengre qebapin ne byc.
  Ta gezosh.

 2. O karandash,8 vjet ne pushtet dhe merr prape pushtetin dhe thjeshte pse mund te jene barazim ne Tirane ju e quani disfate,po per Bashen qe humbet perseri çfare quhet????

 3. Do shporren nga syte e shqiptareve dy goje ndyret,dy goje helmatisurit!
  I gjati qe sonte, I vogli fillon agonine bashke me sektin e 99 djajve qe ka rreth vetes !!!….

 4. Fund i merituar per zhdromsin e Mjaftit,
  Por kjo sdo te thote qe ka humbur luften, dhe gjasat jane qe ta kthej ne fitore mbrenda PS, sepse ska kush ta kundershtoj

 5. Normale qe ne Tirane te fitoje terren opozita,pasi Tiransit e vertete jane ne Amerike,kurse ata qe votuan sot jane Tiransa prej Kuksi,Tropoje,Mirdite etj. Ne rang kombetar PS 72 deputete,bye bye PeDe…

  1. hahha Tironsit e vertete ne Amerike. Po ne Amerike kan shkuar nga gjithe Shqiperia e klluf. Ideja eshte se Rilindja humbi sepse nuk ngopet barku me loge bosh tere jeten, kaq e thjeshte eshte o morr i kuq.

   1. Dhe si perfundim kush fitoj.Edi Rama besoj se me kete disfate te paimagjinueshme do japi doreheqjen.O kllufat e Viçidolit o kara me zile nuk e shikoni si eshte ndare Shqiperia veri-jug.Qekur serbi Sheqerers u fut ne politike u perça populli.

     1. Sa kam qen un gjall jo iher o Gento…Sala eshte Enveri i brezit tim
      Hajt heqim ate edhe ate lokun e Tepelenes qafe njiher ishalla…se jan edhe te dhunshem legenat

 6. Ne rast se per mandatin e trete jane akoma barazim ne Tirane, i humburi i madh eshte Lul Basha dhe Partite e opozites. Ne rast se PS fiton mandatin e trete qe nuk eshte e pamundur, keta Lulat, Monat e Liket le fillojne te hane fara para prlmentit si Tit Vasili

 7. Pas dy mandatesh 4vjecare normale, cdo force politike ne boten demokratike do ta kishte te veshtire te rifitonte shumicen.

  Imagjinoni tek ne, ku mandati i dyte ka qene mizerabel per shkak te termetit dhe pandemise!!

  Ne ket kontekst fakti qe PS vijon te jete konkurruese (jo fituese, por thjesht konkurruese) eshte (per PS) fitore e madhe!

  Sikur te fitoje pastaj duhet konsideruar triumf i saj dhe turp historik boteror per opozitaret te gjithe bashke!

  1. Shifrat e krasitme te Batonit tregojne se PS ka humbur ne Tirane ndaj PD. PD-LSI, sipas Batonit, jane 54%, keshtu qe analiza nuk te vlen

 8. PSD partia e famshme me shume “reputacion” ne shqiperi merr 3 mandate. Pamvarsisht se Tomen gjoja nuk e dojne dhe eshte i eshte ndaluar hyrja nga dera, del qe e paskan lejuar te hyje nga dritarja.
  Toma dha DORHEQJEN pasi garantoj ca vota te “ndershme” , ne saj te “reputacionit te madh” qe ka si person e per me teper si parti.
  Tani, me dorheqjen e Tomes, nuk ka pengese qe keto mandate “me ere” ti bashkohen PS.
  Hahaha, PSD dhe I padeshiruari Tome jane ne fund te dites King Makers e vertete…
  LOJE E BUKUR..BRAVO SPECIALISTEVE!

 9. Po ndodh sa pritej. PS po fiton tek pulle, pavaresisht termetit, pandemise dhe skandaleve. Votuesve ju duket (per mendimin tim, me te drejte) e keqja me e vogel.

  Strategjine e PD-se nuk e kam kuptu dot. Njerez te vjeter, fushate me vonese, tema te pergjithshme… Ne Gjirokaster psh kandidatet e PS kane vite ne terren (Kumbaro, Cuci) a mund te thuhet e njejta gje per TT Shehun!?

 10. Por si tha, si tha Lalke Fiku mbreme? “PS ka fituar me shume se 72 mandate”
  (Une dhe Ajola u shqyem gazit te dy ne krevat kur e degjuam)!

 11. Hahahahahaaa o lapsi na kenaqet me keto lajme qe i beni per ti bere qejfin vetes
  🤣🤣🤣🤣🤣
  Iku luli, maloku e tosun baç
  O Edi o njesh

 12. o bushat kontrollo cfare shkruhet tek ky portali yt o burre se shifrat aktuale flasin ndryshe ..😂😂😂😂
  jeni sore losers bashke me pd dhe lsi o bushat ……mbase rama mund te jete ai qe thoni ju ,por prape po e votojne ,trendi eshte i qarte o burre ..😂😂😂😂

 13. O Lapsi, diversioni i Batonit qiu edhe Ilir Meten e Bashen e jo me ju. Skeni faj. Jua futi Rama aq bukur per te disajten here sa me ska. Sa te kuptoni ju ku ishte marifeti i exit poll…..😂

  1. Ahahaha, keta jane nje tufe me budallenj ! Ka 8 vjet, por do behen dhe 18 vjet te tjere e do jua fuse Rama !

   R.I.P. PDhi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu