• |
ide | kryesore

Joe Alwyn fiton cmimin e parë ‘Grammy’ falë Taylor Swift

-Instant, Paparazzi, Slider

Partneri i Taylor Swift, aktori Joe Alwyn së fundmi është renditur si fitues i cmimit Grammy.


Sipas ‘Daily Mail’ aktori ka marrë cmimin si një ndër bashkëpunuesit për albumin e Taylor, ‘Folkore’ .Cmimi  për albumin e vitit u nda gjithashtu me producentët Aaron Dessner dhe Jack Antonoff.Në shfaqjen e çmimeve të këtij viti në 14 mars ajo përmendi Alwyn gjatë fjalimit të saj.”Joe është personi i parë që dëgjon cdo këngë që luaj, dhe kam pasur kohën më të mirë duke shkruar këngë me të në karantinë,” u shpreh Taylor në atë kohë.Me fitoren e Grammy, Swift u bë këngëtarja e parë që fitoi kategorinë tre herë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu