• |
ide | kryesore

Korçë/ Pas problemeve me identifikimin elektronik ndërpritet votimi në një QV, rifillon me atë manual

-Instant, Lajme, Të fundit

Në Korçë ka pasur probleme me aparaturat e identifikimit biometrik për të votuar. Në Trestenik është ndërprerë për 2 orë procesi për shkak se ka pasur probleme me identifikimin biometrik dhe votimi ka rinisur pas dy orës me identifikim manual.


Probleme të këtij lloji ka edhe në disa qendra të tjera të qarkut të Korçës. Ndërkohë që edhe në Ersekë ka pasur ndërprerje për shkak të pajisjes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *