• |
ide | kryesore

Pjesëmarrja në votime: Deri në orën 14:00 kanë votuar 35.67% e shqiptarëve

-Instant, Lajme, Të fundit

Pjesëmarrja në votime në procesin zgjedhor sot në Shqipëri deri në orën 14:00 është 35.67%. Deri në mesditë fluksi i qytetarëve që u drejtohen kutive të votimit është i lartë dhe shifrat janë progresive në rritje nga 07:00-14:00.


Presidenti, partitë politike, por edhe ndërkombëtarët u kanë bërë thirrje qytetarëve që të dalin dhe të votojnë për të zgjedhur qeverinë që duan për 4 vitet e ardhshme.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu