• |
ide | kryesore

Video/ Ndeshja e parë me dyer gjysmë të hapura, përfundon me rrahje: një tifoz kap me shkelma një grua

-Instant, Sport, Video

Në stadiumin Cuauhtémoc, 110 kilometra në lindje të Mexico City, Puebla dhe Pumas barazuan të premten në një ndeshje të vlefshme për javën e 16 të kampionatit meksikan. Por lajmi është tjetër: pas ndeshjes, tifozët e ekipit mik nisën të grindeshin me njëri-tjetrin në tribuna, pikërisht në ndeshjen e parë me dyer pjesërisht të hapura pas më shumë se një viti.


Në një ndeshje pa gola, ekipit vendas, të stërvitur nga Nicolás Lacarmón, i shkoi pak më mirë se Azul y Oro, në të cilin luan gjithashtu Juan Manuel Iturbe, ish-lojtar i Torinos, Romës dhe Veronës. Sidoqoftë, në fund të ndeshjes, mbrëmja u shënua nga dhuna e tifozëve të Pumas. Imazhet tregojnë qartë se si një person mori me shkelma një grua.

Nga ana tjetër, në mes të një përleshje, pjesa tjetër e stadiumit filloi të bërtiste “jashtë”, si kor refuzimi për grupin e vogël të njerëzve që kryen veprime aspak të bukura. Një faqe vërtet e shëmtuar e tifozerisë në një periudhë si kjo…Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *