• |
ide | kryesore

Zgjedhjet/ 8% pjesëmarrje deri në ora 9 të mëngjesit, sa po votojnë në qarqe (Shifrat)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Zgjedhjet

Që në orët e para të mëngjesit është vënë re një numër i lartë i qytetarëve të cilët janë drejtuar drejt kutive të votimit në qendrat përkatëse. KQZ ka publikuar pjesëmarrjen në rang vendi deri në orën 09:00 dhe pjesëmarrjen në secilin qark.


Ndërkohë kutitë e votimit do të jenë të hapura deri në 19:00.

1 Comment

  1. 9% per nje ore eshte pjesemarrje shume e larte duke llogaritur se zakonisht votojne me pak se 50% e votuesve. Cfare eshte ky padurim? Si duhet lexuar vajtja masive e njerezve ne votime? Zakonisht pjesemarrja e larte tregon rrotacion. A do jete edhe kete here keshtu?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *