• |
ide | kryesore

Përfundon numërimi i votave në Klos, rezultat i ngushtë mes PD-së dhe PS-së

-Instant, Lajme, Të fundit

Ka përfunduar procesi i numërimit në qytetin e Klosit dhe Mirditës.


Mësohet se rezultati i zgjedhjeve në të dy qytetet është në favor të Partisë Demokratike.


Në Klos janë numëruar 27-të kutitë, ku Partia Demokratike fiton me 3738 vota, e ndjekur nga Partia Socialiste, me 3702 vota. Ndërkohë, Lëvizja Socialiste për Integrim merr në Klos 171 vota.

Ndërsa në Mirditë janë numëruar kutitë në 14 qendra votimi, ku Partia Demokratike ka marrë 5915 vota, Partia Socialiste 4864 vota dhe LSI 1143 vota.

Rezultati në bashkitë që është mbyllur votimi:

 1. Këlcyra: PS- 1750 vota, PD-AN-1070 vota dhe LS-509 vota
 2. Memaliaj: PS-3271 vota, PD-AN-1404 vota dhe LSI 100 vota
 3. Përmet: PS- 3648 vota, PD-AN-2024 vota dhe LSI 582vota.
 4. Himare: PS-3447 vota, PD-AN- 1854 vota dhe LSI-341vota.
 5. Pustec: PS-867 vota, PD-AN-473 vota dhe LSI-168 vota.
 6. Poliçan: PS-3871 vota. PD-AN- 1045 vota dhe LSI 864 vota.
 7. Kolonja: PS- 3666 vota, PD-AN- 2299 vota, LSI 763 vota dhe PSD 68 vota.
 8. Libohovë: PS- 1154 vota, PD-AN- 901 dhe LSI 201 vota.
 9. Has: PD-AN- 4576 vota, PS- 2735 vota
 10. Tropojë: PD- 6443 vota, PS- 3094 vota.
 11. Skrapar: PS: 3 547 vota, LSI-2 174 vota, dhe PD- 776 vota.
 12. Klos: PD- 3738 vota, PS- 3702 vota dhe LSI-171 vota.
 13. Mirditë: PD -5915 vota, PS-4864 vota dhe LSI- 1143 vota.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.