• |
ide | kryesore

PS forcë e tretë në Lazarat/ Shihni sa është rezultati për kutinë e parë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Nuk ka asnjë surprizë për rezultatin e zgjedhjeve në fshatin Lazarat. Sapo është numëruar qendra e parë e votimit nga pesë të tilla që ka ky fshat. Partia Demokratike ka fituar 257 vota, PS 12 vota dhe LSI 14. Dihet që Lazarati ka qenë historikisht bastion i Partisë Demokratike. Lidhje me PD-në u forcua më së shumti edhe pas ndërhyrjes së policisë në vitin 2014 për të pastruar parcelat me kanabis. Për gati dy dekada Lazarati ishte kthyer në simbol kultivimit të kanabisit në Shqipëri dhe mbarë Europën.6 Comments

  1. Hahahahahaha, hahahahahaha, hahahahahaha …………….
    ne Lazarat ku Saliu lejoi kultivimin dhe trafikun e Kanabisit per arsye politike.
    Picke te mizes ku perfunduat, te beni propagande me 271 vota fshataresh te kriminalisuar.

  2. O durrsak dhe te gjithe militantet e verber, qe ju ka vene ne rresht Partia dhe doni vec cirk dhe buke thate, s´keni arsye per t´u gezuar.

    Do t´ia shihni sherrin ketyre zgjedhjeve. Eshte gjysma tjeter e Shqiperise qe s´e ka votuar komandantin tuaj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu