• |
ide | kryesore

Arsyet / Tom Doshi jep dorëheqjen: “E parevokueshme”

-Instant, Kryesore

Kryetari i Partisë Social Demokrate, Tom Doshi ka dhënë dorëheqjen të dyfishtë nga mandati si deputet dhe kandidimi në zgjedhjet e 25 prillit. Ai ka njoftuar dorëheqjen e tij me anë të një letre drejtuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Doshi në letër shkruan se vendimi është i parevokueshëm dhe kërkon që ta zëvendësojë mandatin e tij me të një tjetri.


Nëse Doshi do të fitojë mandatin në Shkodër,  apo një mandat të dytë në Tiranë, pas dorëheqjes të tij, mandatin e deputetit e merr kandidati i dytë në listë.


Doshit iu kërkua publikisht nga ambasada amerikane që të mos merrte pjesë në zgjedhje. Ambasadorja Yuri Kim folindisa herë publokisht kundër tij dhe ajo i kërkoi Ramës që ai mos jetë më pjesë e qeverisë së ardhshme.

Lexo me tej:

Yuri Kim kundër Tom Doshit. Pse?

Doshi ishte renditur i dyti në Qarkun e Tiranës, ndërsa i pari është kandidati Gertjan Deda, ndërsa në Qarkun e Shkodrës ishte renditur i pari dhe në vend të dytë është kandidati Gledis Çeliku.

Kjo është një manovër për ti hapur udhë një koalicioni të PSD me PS-në nëse do të duhet. Ajo erdhi fiks në periudhën mes shpallkes sënrezul4ateve te Exit polleve që e teregonin Ramën humbës dhe fillimit të daljes se rezultateve reale. Duket se gjithçka është vendosur në këtë hark kohor kur marrveshja është bërë për “dorëheqjen” e Doshit.

©Lapsi.al

 

33 Comments

  1. Stresi djali i një spijuni komunist si Sali Lusha ..Stresi djali i një hajduti Pulashe ështe trime në rrjetet socjale🇺🇸🇦🇱 thotë:

   Ky eshte shume her më burre dhe një Lider se Lulzim Basha e ilir Meta do ti shofim çfare do bën

  2. Ambasadoret gjate gjithe ketij muaji kane bere fushate kunder shit/blerjes se votes.

   Duke ditur qe e vetmja arsye per te votuar PSD e Tom Doshit eshte te marresh para ne kembim, ngelet per t’u pare a do pertypin ambasadat ate qe kane nxjerre kunder ketij fenomeni dhe Tomes ne vecanti, e do bejne sikur mjafton te dorehiqet Toma sa per sy e faqe dhe te behet pjese e qeverise se ardhshme ku per pazaret qe i duhen nuk ka nevoje te jete deputet e as minister.

 1. Burre muti, legen prostitut burre pasi shet gelqere ne vend te ilaqeve, turp per ata qe shkruajn per kete legen materniteti pasi eshte hajduti krimineli me i madh i keti vendi,

   1. O e parazit! Se ju mbajti me leket e droges juve!! E pastaj flasim per shtet!

    Meqe ra fjala Ku iku Toma, ne Dubai??!

  1. Ai per ta dhon e kishte doreheqjen se sesht budalla me e krrujt me ambasaden …si ca te tjer
   E bukura esht ta shofim a ja man Rames me e krrujt me ambasaden….sidomos tashi qe ska as justifikimin qe i duhen votat e Tomes me patjeter?
   Edhe me e bukra fare: a ja man Rames me e krrujt me Tomen?

 2. Nje injoranto-rrugaco-narkotrafikant do sherbeje si paterice per pushtetin e mafias?!…
  Ky marifet I Rames,bashkim permes “divorcit” nuk ka shans te pertypet nga shqiptaret!!! Ta harroje!!! Nese do tentoje te kacavirret neper deget e hashashit te Tom Doshit,do e prese nje fund I tmerrshem!
  Rama ka vdekur pilitikisht! Nuk ka fije kashte qe e mban permbi uje!!!!

 3. Sido të jetë narkotrafikant është dhe që ka vjedh vota tani as që diskutohet.Më e keqja është që vjen nga një krahinë të persekutuar!!!!Dhe japin votat për Ps!!!

  1. Pse ty ta ka qi USA apo Qi-na. Shko mer jevg muti e mos bej rrolin e “Mbi” palët…
   Pallosh gjize

 4. Faktet kanë dalë sot në seancën që po mbahet në Gjykatën e Elbasanit, për caktimin e masës së sigurisë për të gjithë të akuzuarit. Paplekaj, ish-efektiv policie akuzohet dhe për vrasje, vrasje e mbetur në tentativë e punonjësve të policisë dhe heqje e lirisë me dhunë.Deri tani ps fiton 9 Qarqe,pd 3

  1. NAMUTI, Preng Cali, Gimi, Alfred, dhe mjaft Pa emer, kane vrare veten, si rezultat i deshperimit.
   I njoftova se me 26 prill do te kete shume vetvrasje. Flitet edhe per Andin dhe Shkullakun qe kane pire fostoksine, po heqin, por nuk kane dhene shpirt.
   Mirupafshin ne zgjedhjet e viti 2029, sic ka thene Andi Bushati.
   Po

   1. Merumer si puna jote..kishte dhe para 70 vitesh… Prandaj mbeti Shqiperia te hante vetem bar… per mua ska nejt Rama dhe 40 vjete te tjera!!!

 5. Naten e graduan kryetar te PSD para zgjedhjeve, naten e urdheruan te ikte nga PSD pas zgjedhjeve.
  Kjo pasi ditet e fushates i kaloi duke bere te vetmen gje qe di ne politike, blerje votash te malokhaneve te vet per hesap te Rames.

 6. ka tronditur Partinë demokratike dhe njerëzit pranë saj, të cilët tani kanë filluar e flasin për vjedhje, edhe pse numërimi nuk ka përfunduar ende.

  Një prej mbështetësve të saj, Arkimed Lushaj, i njohur ndryshe edhe si Stresi, ka kërcënuar se nga nesër mbrëma në Shqipëri nis lufta civile.Byrektore e shpellkare te cecenit salih rrembeni armet dhe bashkojuni stresit qe ju ka futur ne stres,ai ju pret o rrace e qelbur e shqiperise

 7. Fituesit:

  1. Qytetaret shqiptare, projektet zhvillimorë te vendit dhe imazhi i Shqiperise
  2. Partia Socialiste
  3. Edi Rama
  4. Erion Veliaj
  5. Partia Social Demokrate

  Humbesit:

  1. Ilir Meta
  2. Monika Kryemadhi
  3. LSI, e cila pas 4 vitesh harrohet ne pluhurin e historise
  4. Partite bishta (partite-individ, partite-familje, partite-fantazme) dhe drejtuesit e tyre parazite e “free-riders”
  5. Albin Kurti, te cilin, si kryeminister i Kisoves, dikush duhet ta keshilloje qe te mos i fuse hundet ne punet e brendshme te Shqiperise
  6. Kushdo qe ende beson se skema dikotomike “te majte vs te djathte” mund te aplikohet ne kushtet e Shqiperise (votat e LSI-se “se majte” ne keto zgjedhje i mori PD-ja “e djathte”.

  As humbes, as fitues:

  1. Lulzim Basha, i cili eshte:

  Fitues sepse:

  (a) Votat per Partine Demokratike, qe ai drejton, jane rritur
  (b) Me keto zgjedhje ai mund te fitoje pavaresine e plote nga mentori i tij, Sali Berisha
  (c) Me keto zgjedhje ai mund te ndahet perfundimisht nga aleanca absurde me LSI-ne dhe te rritet si parti me vete

  Humbes sepse:

 8. Puna e Tomes ishte lojaaaa. Akoma nuk e keni kuptuar o budallenj. Doshi nuk do jete deputet nderkohe qe dy marionetat qe do e zevendesojne do jene vegla te Rames. Nderkohe qe budallenjte e PD ruanin rilindoret, PSD bente namin…

 9. Zeni tv dhe zeni.net kurajo përkrahësve të opozitës: Mos u trishtoni por gëzohuni se po triumfojmë, 55% e shqiptarve i thanë “JO” ëndrrës çmendurake të Ramës,ndigjoni Qimin dhe fusni Prasin ne bythe dhe do ndjeheni mire o shpellkare të cecenit salih

 10. Eh cfare te themi per tom (tim ) Doshin (dushin), qe po te ishin gjalle te paret e vet, do ta kishin var tek oborri i shtepise. Por sic thone “cdo fis e ka nje pis” ky eshte tipiku i kesaj shprehje te lindur po nga kjo ane e malesise. Sdq., ajo qe dihet sakte eshte se ky beri lojen e veremliut te gjate, qe do ta paguaje shume shpejt, edhe pse thote qe eshte burre, me plote gojen edhe ata qe kane marre leket e ketij horri e thone qe eshte nje langaraq. Pavaresisht kesaj cfare ndodhi, pasi asgje ska ndodhur dhe akoma ska filluar, te presim cfare do te ndodhe realisht

 11. E lezeçme, kte fjalen “parevokueshme” do ja ket sugjeru krietari i akademise se shkencave, skineri mer pra, se ai eshte koke e madhe…
  Se toma veç “un t’qi robt” njef nga fjalori i gjuhes shqipe!

 12. Ne pafundesine e paradokseve qe ofron ky vend imagjioni nje debat televiziv ku te jene ftuar Toma Doshi dhe Cuni i Qifes; besoj do te ishte spektakular!

  Ju lutem televizioneve t’a konsiderojne kete si shans per te rritur shikueshmerine/audiencen, nderkohe shohim se si shpalosin e artikulojne programin dhe vlerat qe keta super “politikane” kane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu