• |
ide | kryesore

Video/ Milan shembet edhe nga Lazio: tani është jashtë Champions

-Instant, F1, Sport, Video

Lazio mposht Milan 3-0 në ndeshjen e fundit të javës së 33 të Serie A, duke ndezur garën për një vend në Champions League. Bardhekaltrit zhbllokuan ndeshjen pas vetëm 2′ minutash falë Correas dhe dyfishoi përsëri me argjentinasin në fillim të pjesës së dytë (51′). Kuqezinjtë u përpoqën të reagojnë, por pësuan goditjen përfundimtare në minutën e 87 me Immobile. Humbja e dytë me radhë për Piolin që i kushton bashkimin në renditje me Juve e Napoli.I pari nga tre përplasjet e drejtpërdrejta përfundoi në mënyrën më të keqe për Milanin: kuqezinjtë, pas humbjes në shtëpi me Sassuolo, shemben edhe në Romë përballë Lazios. Në Olimpico, përfundoi 3-0 me një dygolësh shkatërrues të Correas dhe firmën përfundimtare të Immobile (i cili gjithashtu goditi edhe shtyllën, ashtu si Kessie). Një rezultat që i jep energji bardhekaltërve në objektivin Champions dhe në të njëjtën kohë ndërlikon planet e kuqezinjve në mënyrë drastike.

Pas këtij raundi të kampionatit, Djalli tejkalohet nga Atalanta dhe arrihet në 66 pikë nga Napoli dhe Juve, edhe pse në terma të rreptë të rregullores skuadra e Piolit është aktualisht i pesti (padyshim një pozicionim i pjesshëm, në pritje të përplasjeve të tjera direkte). Një luftë për katër pozicionet më të mira që është gjithnjë e më e hapur, me Milanin që shfaqet në vështirësi gjithnjë e më të qarta.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu