• |
ide | kryesore

Vrasja në Elbasan/ Gjykata liron të gjithë të arrestuarit, përveç Paplekajt

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjykata e Elbasanit liroi të gjithë personat e arrestuar nga policia në lidhje me përplasjen me armë ku humbi jetën Pjerin Xhuvani.


Gjykata ka lënë në qeli vetëm të dyshuarin si autor, Arbër Paplekaj.


Gjykata e Elbasanit  shpalli të paligjshëm arrestimin e personave, Arjan Hoxha, Pavlo Vuksani, Emiljan Prenga, Juljan Mataj, Erald Guga, Erjon Demushi, Taulant Ymeri, Roland Xhepa dhe Nuredin Kasmi, duke i lënë në detyrim për tu paraqitur.

Arrestim i ligjshëm për Eldjon Beko, dhe u la në detyrim paraqitje.

Arbër Paplekaj i akuzuar për vrasjen e Pjerin Xhuvanit

Arjan Hoxha, akuzuar për heqje të lirisë me dhunë;

Pavlo Vuksani, akuzuar për heqje të lirisë me dhunë;

Emiljan Prenga, akuzuar për heqje të lirisë me dhunë;

Juljan Mataj, akuzuar për heqje të lirisë me dhunë;

Erald Guga, akuzuar për heqje të lirisë me dhunë;

Erjon Demushi, akuzuar për heqje të lirisë me dhunë;

Taulant Ymeri, akuzuar për heqje të lirisë me dhunë;

Roland Xhepa, akuzuar për heqje të lirisë me dhunë;

Nuredin Kasma, akuzuar për heqje të lirisë me dhune

Eldjo Beko, arrestuar ‘në flagrancë’, akuzuar për pengim të hetimeve.

1 Comment

 1. drejtesia dhe policia e kapur nga partia ne pushtet qellimisht nuk zbardhe se kush qelloi i pari

  dhe viktime e drejtperdrejte eshte Arber Paplekaj. Cfare veshtersie ka te zbardhet nje detaj i tille

  per procesin e fajesise apo pafajesise se tij

  , kur serverat e kamerave jane gjetur, kur kane qene prezent

  15 police dhe dy zevebdesshefa policie plus sic thuhet eshte edhe regjistrimi ne nje telefon , tashme ne

  duart e [policise. Sepse nqs ka qene ne kushtet e vetmbrojtjes ekstreme, atehere edhe masa e fajesise

  se tij do te kishte tjeter peshe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu