• |
ide | kryesore

Departamenti Amerikan i Shtetit reagon për zgjedhjet në Shqipëri

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

“Shtetet e Bashkuara presin nga kandidatët dhe udhëheqësit (e Shqipërisë) që të pranojnë vendimin e votuesve kur të përfundojë numërimi i votave,” tha për Zërin e Amerikës një zëdhënës i Departamentit amerikan të Shtetit lidhur me zgjedhjet e së dielës.


Duke përgëzuar qytetarët e Shqipërisë për pjesëmarrjen aktive në zgjedhje, zëdhënësi thekson shpresën për “një certifikim të shpejtë, efiçent dhe të plotë të rezultateve nga zyrtarët e zgjedhjeve”.


“Ne mbështesim misionin vëzhgues të OSBE/ODIHR-it në Shqipëri. Shtetet e Bashkuara mirëpresin bashkëpunimin me qeverinë e dale nga zgjedhjet,” shton më tej zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, duke nënvizuar se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të mbështesin Shqipërinë në rrugën e saj për të forcuar demokracinë, përfshirë shtetin ligjor, përgjegjshmërinë në qeverisje dhe reformat në drejtësi.

“Siç e ka bërë të qartë ambasadorja (Yuri Kim), Shtetet e Bashkuara mbështesin proceset demokratike dhe jo ndonjë kandidat apo parti specifike,” tha në komentet për Zërin e Amerikës zëdhënësi i Departamentit të Shtetit. /VOA

17 Comments

 1. departamenti i bandave ende pa mbaruar numerimi sipas porosise se kurves koreane nxit hajdutet e ps qe te vazhdojne akoma vjedhjen.dollaret e droges dhe krimit vershojne lum drejte gangstereve amerikane.ku shkele kemba e banditeve amerikane nuk mbin bari,nqs.opozita do te pranoje keto zgjedhje do te bej gabimin me te madh.

 2. Faleminderit USA! Miku i mire ne dite te veshtira duket dhe ju si gjithmone jeni prane nesh duke mos lejuar destabilizimin e Shqiperise qe ishte qellimi kryesor i S.Berishes dhe I.Metes…

  1. Shko komento tek gazeta e mero gelbazes se je ne vendin e gabuar ketu.

   Amerika nuk e ka ndihmu ndonjehere kombin shqiptar, perjashto 1999 qe edhe ate e beri per bazen ushtarake dhe krijoi nje pacavurrew qe quhet shteti i Kosoves, nmderkohe qe UCK luftoi per tjeter gje.

   Amerika dhe cifuteria nderkombetare promovon llumin ne krye te Shqiperise, sic eshte shefi yt, te cilit ti i con motren here mbas here.

   Te zese e ka te ardhmen ky komb, drejt shfarrosjes do shkoje.

 3. C’ fare te pranojne. Sigurish ju late me qellim pushtetin kriminal te Hoxhes.
  Ju nuk pyesni per popullin.
  Mbeshtetet nje parti hadutesh parti bandash nje parti me 100 % qeverisje qendrore e lokale.
  Vezhguesit tuaj me ne krye krejt te njeaneshem e te pa afte.
  Te gjithe numuruesit e ripjerdhjes me stilolapsa ne dore per 70 mije vota te pavlefshme ne dem te opozites.
  Kriminalistika ne nje vend asnjabjes i identifikon ato flete, sigurisht po te jete vullnet i mire nga ju.
  SHQIPERIA HAPA MBRAPA ME KETO ZGJEDHJE DGE PIKE. TURP TURP TURP

 4. Faleminderit SH B A pas coptimit te Shqiperis ne 1913 ne 4 shtete tani e ndate ne veri jug bravo merita me e madhe e Amasadores se SH B A.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu