• |
ide | kryesore

Fishekzjarre në Kavajë, PS fiton me rezultat të ngushtë ndaj PD-së

-Instant, Lajme, Të fundit

Festa ka nisur në qytetin e Kavajës prej simpatizantëve të Partisë Socialiste.


Sipas të dhënave të përditësuara nga KQZ, pas përfundimit të 90 kutive të votimit, Partia Socialiste ka fituar me 10.338 vota, e ndjekur nga Partia Demokratike me 10115 vota dhe LSI 1.118 vota.


Diferenca mes PS dhe PD është 225 vota. Sakaq, Kavaja bën pjesë në qarkun e Tiranës, e sa i përket qarkut, sipas projeksioneve të deritanishme Partia Socialiste ka siguruar 18 mandate, Partia Demokratike 15, Lëvizja Socialiste për Integrim 2 dhe Partia Social Demokrate 1.

7 Comments

    1. do jesh noi fugshpums qe sha kavajsit , votat jane tjetersuar, ne kavaje jane blere vota masivisht

      nuk eshte rezultat i preferences por rezultat i intimidimit , shteti dhe banditet bashke .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu