• |
ide | kryesore

Numërohen kutitë edhe në Korçë, PS del fituese me 6 mandate

-Instant, Lajme, Të fundit

Mbyllet numërimi i votave në qarkun e Korçës. 11 mandatet janë ndarë ndërmjet socialistëve dhe demokratëve. PS ka dalë fituese me rreth 10 mijë vota më shumë, pra PS merr 6 deputetë në Korçë dhe PS 5 mandate. LSI mbetet pa mandat.


PS  60542 votaPD 50479 vota

LSI  8488 vota

 

 1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *