• |
ide | kryesore

Veliaj: Fituam në Astir, nuk jam gëzuar kaq shumë kur mundëm Saliun në Kavajë

-Instant, Lajme, Të fundit

Partia Socialiste ka arritur të dominojë me vota edhe në zonën e ish-komunës së Kasharit, në Tiranë. Drejtuesi politik i socialistëve e ka konsideruar këtë si “qershia mbi tortë”.


Sipas tij qytetarët zgjodhën ata që punojnë dhe jo ata që bllokojnë. Sipas tij, Astiri ka votuar 60% PS.


“Sic ju kisha premtuar do të kishte një qershi mbi tortë sot. Astiri ka votuar 60% PS, ata që punojnë jo ata që bllokojnë. Është lajm fantastik. Falënderoj të gjithë banorët e Astirit dhe të Unazës së Re të një zone që ka qenë pjesë e debatit prej kohësh. Kam besuar që betejën më të madhe në Shqipëri janë kryesisht minoranca të zhurmshme. Të japin përkohësisht idenë sikur janë shumica. E kuptova këtë për herë të parë te këndi i lojrave te liqeni,” tha Veliaj.

Ai shtoi se nuk është gëzuar kaq shumë as kur mundën Lulzim Bashën në Tiranë dhe Sali Berishën në Kavajë.

“Jam shumë krenar për patronazhistët tanë që trokasin derë më derë dhe shpjegojmë misionin tonë. Historia nuk ka vend për njerëzit që bllokojnë për ata që pengojnë. Historia ka vend për njerëzit që punojnë me pasion. Nuk jam gëzuar aq shumë kur mundëm në Tiranë Lulin dhe në Kavajë Saliun, saç jam gëzuar kur mundëm mendësinë bllokuese të Lulit dhe Saliut,” tha Veliaj.

28 Comments

 1. Fituat karin
  ku e di ti cfare eshte fitorja ?!!
  nuk te plotesojne gjerat e jashtme
  ti je deshtak

 2. Fituat karin
  ku e di ti cfare eshte fitorja ?!!
  nuk te plotesojne gjerat e jashtme
  ti je deshtak!!

  1. Hahahahahaha, ky me siper eshte nje kar qe po i bien me dore.
   Po shave te kam mataru gjithe rracen femerore deri ne brezin e shtate.

 3. Si fitorja spektakolare e Saliut ne Gerdec e Marqinet andej nga 2009. Me siguri keni arritur fitore plebishitare edhe mes aktoreve te teatrit kombetar apo atyre qe plaset ne burg per dritat. Per nje pushtet qe behet c’njerezor poshterimi i viktimave deri ne kete pike eshte trofeu me i madh dhe droga me e forte.

 4. Vetem nje i semure psiqik mendon se pushteti do ta mbushe!!
  Ky gomari rron me imazhin qe populli ka per te por brenda eshte BOSH !!

 5. Vetem nje i semure psiqik mendon se pushteti do ta mbushe!!
  Ky gomari rron me imazhin qe populli ka per te por brenda eshte BOSH !!!
  VETEM NJE PALO INJORANTE GRUA RRIN ME KET

 6. Vetem nje i semure psiqik mendon se pushteti do ta mbushe!!
  Ky gomari rron me imazhin qe populli ka per te por brenda eshte BOSH !!!
  VETEM NJE PALO INJORANTE GRUA RRIN ME KET

 7. Vetem nje i semure psiqik mendon se pushteti do ta mbushe!!
  Ky gomari rron me imazhin qe populli ka per te por brenda eshte BOSH !!!
  VETEM NJE PALO INJORANTE GRUA RRIN ME KET

 8. Vetem nje i semure psiqik mendon se pushteti do ta mbushe!!
  Ky gomari rron me imazhin qe populli ka per te por brenda eshte BOSH !!!
  VETEM NJE PALO INJORANTE GRUA RRIN ME KET …..

 9. Vetem nje i semure psiqik mendon se pushteti do ta mbushe!!
  Ky gomari rron me imazhin qe populli ka per te por brenda eshte BOSH !!!
  VETEM NJE PALO INJORANTE GRUA RRIN ME KET …..

 10. Kurve e mavijosur! Gezoni ne Republiken e Muzhikeve. Ju erdhi dita. Merrini me rradhe, dhe shkaterroi gjithcka. Popull bageti. Popull pa memorije. Popull qe vetem ne bythe keni mesuar tju qijne liderat qe zgjidhni. Mire tju behet.

 11. Ai nuk eshte kryeministri im dhe ti nuk je kryetari im !!!
  jam krenar qe nuk votoj bthq e ps
  popull gomar qe genjehet me fjale dhe nuk sheh veprat

 12. shqipetaret jane moterqirat me te medhenje ne bote motrat ku ti keni o bytheqira qe shisni motrat per nje thes me karra, mos e gezofshi vdekshi megjithe pederasin Edwin

 13. Ore kanë blerë votat kudo pse jo në Astir.Këto punë janë bo muaj më parë që sdo shumë mend me e kuptu.Aq sa dhe ambasadorja amerikane ka ngel e habitur dhe se priste.E toleruan këto 8 vjet besonte se sdo vidhte me mendimin që dhe drejtësia do vepronte!!!Dhe ky dylberi gëzohet ta kthejë Shqipërinë në çifligun e Rilindjes!!!

 14. Te gjithe qe votuan kete gomare. jane kundra Kosoves historia do ta tregoje, i shofin si te huaj jo si vellezer , sidomos vlora ,berati, gjirokastra dhe shume bytheqira te tjere .durresi mafjoz ,elbasani qe gjithe jeten i mbushur me pederase, vdekshi ku te jeni sate shkoni ne shtepi mbas mitingut do shikoni se do ju qihen motrat

 15. Eshte njelloj si te beheshin zgjedhje ne Vaeshave ne vitin 1945 dhe te fitonte Hitleri

  nderkohe qe e kishte rrafshuar dhe kishte mbetur vetem nje ndertese ne kembe.

  bravo Adolfi yne

 16. Edhe pse vodhen sa munden, gjysma e Shqiperise nuk i ka votuar, ende nuk dime saktesisht sa votues kane qene. Celibashi nuk thote te verteten, mi 100.000 vota te pavlefshme…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu