• |
ide | kryesore

VIDEO/ Sherr mes Vangjush Dakos dhe Ferdinand Xhaferrajt në Durrës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kandidati i PD-së Ferdinand Xhaferri dhe ish-kryebashkiaku socialist Vangjush Dako janë përplasur me njëri-tjetrin teksa po numërohen kutitë e fundit në Durrës. Mësohet se ka qenë Dako që e ka ngacmuar Xhaferrajn me fjalët: “Urime për fitoren, o Ferdinad!”.


Ky ia ka kthyer: “Vangjush u bëre politikan ti!” ndërsa u është drejtuar simpatizantëve të Dakos: “Jeni zagarët e tij!”.


Në drejtim të simpatizantëve të PS është hedhur një shishe dhe kjo ka ndezur gjakrat.
Kanë qenë personat e pranishëm që u kanë kërkuar palëve të qetësohen ndërsa në qendrën e numërimit të votave ka mbërritur edhe policia. ©LAPSI.al

9 Comments

 1. Ja dhe langot e shijakut me arm neper brez duke u rujt dhe nga hija vet…phu ju qifsha robt gjakqira rilindas

  1. Oplehera Demokratike, Karri Xhaferi eshte ngritur nga vendi i punes dhe ka krujt bythen me popullin duke i ofenduar ata ne kundershtim me rregulloren e pozicionit qe mban. Kjo duket fare qarte ne vidio. Ndersa Dako nuk shikohet se ku ndodhet.
   Yyyt funderinat e kombit!

 2. Ju si portal jeni te pa korigjueshem.
  Prap genjyet.
  Ne video shikohet qarte se kur kane filluar te bertasin socialistet, Xhaferri i frustruar ju eshte afruar duke ju thene :
  O ZAGARA…. . ( Dako ishte shume larg personave qe po shante Xhaferri).
  Dhe shume me vone ,ur Xhaferri po largohej … Dako ju pergjigj ” MORET KA_IN ” .

  Jeni vertet nje portal qelbesire.

 3. Gazeta greke kathimerini shkruante sot se zgjedhjet ne shqiperi fitohen nga Edi Rama me makarona dhe vaj dhe oriz . Kishin te drejt me sa kam pare une ne studjot televizive shqiptare

 4. Te rrime shtrember dhe te flasim drejt.

  Jemi popull bythelepires, frikacak dhe servil, kane te drejte kur thone qe shitemi per nje thes miell.

  Keshtu ka qene historia jone ne shekuj.

  Edhe ne keto zgjedhje u pa, nje thes miell ne kurriz ose 100€ ne xhep, ne kembim te votes . Turp…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.