• |
ide | kryesore

Zaev i uron fitoren kryeministrit Rama në gjuhën shqipe

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev iu është bashkuar urimeve për homologun e tij, Edi Ramën, pasi deri më tani rezulton fitues në zgjedhjet e 25 prilli.


Homologu maqedonas ka vendosur që këtë urim për kreun e qeverisë shqiptare ta bëjë në shqip.


Kujtojmë se fitoren Ramës ia ka uruar edhe presidenti turk, Erdogan, kryeministri grek dhe ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio si dhe lideri i opozitës italiane, Matteo Salvini.


3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.