• |
ide | kryesore

Zyrtare nga KQZ/ Sa mandate merr deri tani PS, PD, LSI dhe PSD

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi ka dalë në një deklaratë për mediat ku ka dhënë shifrat zyrtare për qendrat që janë numëruar deri më tani.


Sipas Celibashit, janë edhe më shumë se 200 kuti që do të numërohen.


Më poshtë ndarja e mandateve: 

PS-48.67 ose 74 mandate

PD-AN-39.40 ose 59 mandate

LSI-6.85 ose 4 mandate

PSD-2.24 % ose 3 mandate

 

 


7 Comments

 1. fitore spektakolare e RUDINES JOZEFINES PATOZIT MURIZIT VALTERIT PERMETIT GJUZIT e kompani fituan pallen e skenderbeut

 2. gaz bardhi kryetar i pd pasi te kaloj mbi trapat tane tuapat tane trupat taneok ????
  lulit ja vidhen koplet

 3. fitore spektakolare e RUDINES JOZEFINES PATOZIT MURIZIT VALTERIT PERMETIT GJUZIT e kompani fituan pallen e skenderbeut

 4. zedhenesja e Sali Berishes, Erla Mëhilli është shprehur se qytetarët midis Ramës dhe opozitës zgjodhën Ramën. Ajo shprehet se votat e opozitës ndër vite ka qenë në rënie dhe sipas saj për këtë kanë ndikuar një sërë faktorësh.

  “Midis Ramës dhe alternativës të opozitës qytetarët zgjodhën Ramën. Nuk vjen pushteti se të vjen radha. Rama bëri një fushatë më të mirë dhe disa veprime opozitën e çuan drejt humnerës.

  Opozita ka qenë në rënie. Niveli i votave ka qenë në rënie.

  Janë një sërë faktorësh, marrëveshja e 2017, djegia e mandateve, mos marrja pjesë në zgjedhjet vendore.”, tha Mëhilli.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.