• |
ide | kryesore

100 ditë në detyrë, Biden bëhet gati për fjalimin në kongres

-Instant, Lajme, Të fundit

Në prag të 100 ditëve në detyrë, presidenti Joe Biden pranon se ka ende shumë punë përpara, por duke theksuar progresin në pandeminë koronavirus. Sot në mbrëmje, para një sesioni të përbashkët të Kongresit, kreu i SHBA-së do të listojë prioritetet në vazhdim duke u bërë thirrje ligjvënësve të cojnë përpara momentumin, nga nënshkrimi i paketës 1.9 trilionë dollarë në mars, me projektligjin prej 2 trilionë dollarësh për insfrastrukturën dhe vendet e punës dhe një propozim të ri prej 4 trilionë dollaresh për arsimin dhe kujdesin e fëmijëve.


“Do të ketë një plan qe do të ofrojë mbështetje thelbësore për fëmijët dhe familjet”, deklaroi Brian Deese, drejtor i Këshillit Ekonomik Kombëtar.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu