• |
ide | kryesore

Greqi/ 2781 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit dhe 63 viktima

-Instant, Lajme, Të fundit

Në 24 orët e fundit Greqia ka regjistruar 2, 781 raste të reja me koronavirus. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 63 pacientë me Covid humbën jetën, ndërsa numri i përgjithshëm i vdekjeve ka arritur në 10, 242 humbje jete.


95, 4 % prej të cilëve janë raportuar me sëmundje shoqëruese.


Ndërkohë numri i personave të shëruar nga Covid-19 ka arritur në 2, 087 pacientë.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu