• |
ide | kryesore

Mark Marku: Kemi video si janë blerë votat nga PS

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kandidati për deputet në listën e PD, Mark Marku ka paralajmëruar se ditën e nesërme do të dalin përgjime për blerjen e votës në zgjedhjet e 25 prillit. Marku tha se votat janë blerë me para në dorë ndërsa ka pasur edhe dhunim të komisionerëve e personave të administratës publike.


“Ka 3 deputetë të blerë të futur në parlament. Mos e bëni me përdhunimin, fakti është brenda. Na kërkoni neve faktet, i kemi të gjitha faktet. Ju mendoni se PSD mund të merrte 3 deputetë. 4 i ka marrë në kohën e Gjinushit dhe duke ia falur. Ajo është parti e shitur, ia ka blerë Skënder Gjinushit. E dinë sa lekë, 400 deri në 1000 euro familja. Do dalin të gjitha të përgjuara dhe të faktuara.


Kemi video që ua kemi marrë policëve. Votat janë blerë me vende pune, janë blerë me para në dorë, nesër dalin videot. Para Ka dhunim të komisionerëve, ka pushime nga puna të personave të administratës publike” – tha Marku në emisionin “Open”. ©LAPSI.al

9 Comments

 1. Aman me gjej ndonje nga keta qe tja jap voten.
  Me mire atyre se sa nje germadhe si ty.Erdhi cope cope ne Tirane dhe tani na tregon cakmakun si shpikje te madhe.

 2. Marku eshte shembulli tipik qe PDja e ’91 ka humb rrugen.
  Ky shkerdhate erdhi me valixhe druni me dryn tutius ne Tirane dhe u bo gazetar te zeri rinise. Kush bohej gazetar te zeri rinise ne kohe te enverit?
  Spiun muti.

 3. Njëri prej bashkëpunëtorëve të Fiksit hyri brenda kësaj zyre elektorale dhe në këmbim të votës iu premtua një vend pune për të bijën.

  Ai i tregon përfaqësuesit të PD-së se ka pesë familjarë që kanë të drejtë vote.

  Përfaqësuesi i PD-së i tregon se në atë zonë kandidon Albana Vokshi dhe shprehet i gatshëm ta ndihmojë kundrejt votave për PD-në, pasi siç shprehet ai fitorja e PD-së është e 1000 % sigurtë në 25 prill.O mark shiko videon e albana vokshit

 4. Marku, spiuni zerit te rinise.

  Une pisha te peza atehere. 2-3 dite para se te fillote shkolla I shifsha kto shoket e Saliut me valixhe druni me dryn tutius tu tu ardhe gjith qejf ne tirone me i sherby partise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu