• |
ide | kryesore

Rama publikon parashikimin e tij për rezultatin e zgjedhjeve para 25 prillit (VIDEO)

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video në “Facebook”, e cila është realizuar gjatë fushatës elektorale.


Në video, Rama shfaqet me disa qytetarë, kryesisht të moshuar, me të cilët ndërton hartën, që sipas parashikimit të tij, do të nxjerrë fituese Partinë Socialiste.


Siç mund të shihet në video, teksa kryeministri iu shpjegon qytetarëve se si do të veprohet për zgjedhjet e 25 prillit, ai thekson se në fund parashikimi është se PS merr 74 deri në 78 mandate.

Ky parashikimi i Ramës doli i vërtetë, pasi në fund të procesit të numërimit të votave në mbarë vendin, PS mori 74 mandate.

11 Comments

  1. Hallall ta befte zoti, se e bere zjarr.
    Lulin dhe liken i ke si yzmeqare ti.
    Ne mes te nates te te cojne, i rreh me sy mbyllur. Lum ti, per ke ke perballe.

  2. Pse nuk e pyesni veten sesi i doli e akt ky parashikim ? Ne se pranohet qe ky parashikoka sakt atehere qeka ky qe shifka filxhanet dhe jo murgesha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu