• |
ide | kryesore

Aqif Rakipi (Qifja) rikthehet fuqishëm në parlamentin e 25 Prillit

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Në shtator të vitit 2019 Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve i hoqi mandatin deputetit të Peqinit, Aqif Rakipit, i njohur ndryshe si Qifja. Ai fshehu një emër tjetër që e kishte përdorur në Itali shumë vite më parë dhe një problem me autoritet italiane, për ca sende të vjedhura.


Rakipi vinte nga radhët e PDIU-së dhe i mohoi akuzat, madje e ankimoi vendimin në gjykatë. Gjithsesi, nga parlamenti Aqif Rakipi u largua për shkak të letër-porosisë nga Italia, por marrëdhënia me Edi Ramën nuk u cënua. është e njohur tashmë afërsia e Aqif Rakipit me familjarët e kryeministrit Rama dhe në parlamentin e ardhshëm, ai rikthehet përmes të afërmve të tij, jo me një, por me dy vota.


Në Tiranë ka kandiduar Ornaldo Rakipi, djali i Aqif Rakipit në vendin e 30 në listën e Partisë Socialiste dhe sot ai ka thyer herësin, duke u katapultuar mes fituesve. 27 vjeçari rezultoi si një nga kandidatët më të preferuar nga banorët e Vorës, Gërdecit, Marqinetit dhe një sërë fshatrash në rrethinat e Tiranës. Emri i tij renditet mes ministrave në preferencën e votuesve.

Një tjetër “gjetje” e PS-së është Saimir Hasalla, kandidat për deputet në Elbasan, që njihet si bashkëshorti i mbesës së Aqif Rakipit. “Dhëndëri” i Aqif Rakipit me mbështetjen e tij ka thyer herësin duke marrë më shumë se 10 mijë vota dhe duke u renditur në listën fituese të deputetëve të Elbasanit për Partinë Socialiste. Saimir Hasalla ka qenë edhe kryetar i Bashkisë së Peqinit, një zonë me ndikim të fortë nga Aqif Rakipi.

Pakti mes Ramës dhe Qifes rezulton fitues në dy qarqe. Ish-deputeti i PDIU-së ia ka shpërblyer besimin e kryesocialistit me një fushatë që ndoshta nuk ka bërë shumë zhurmë, por ama “herësin” e ka bërë copa edhe në Tiranë, edhe në Elbasan.©Lapsi.al

44 Comments

 1. Te dhjefsha enverin, paska dhe me keq.
  E gjeti lapsi armikun e popullit. Dhe po na thot, se pervec cunit qe eshte me cen. Qenka dhe dhendri i mbeses se armikut te popullit ne lista.

  1. Mire kete e dime se kush eshte Tom Doshi, Aqifi etj, por si i behet puna me banditet “intelektuale”/ ujqerit me lekure qengji, ky eshte problemi!
   Se Tom Doshi, Qifja ishin biznesmene dhe u bene politikan po keta “intelektualet” nga politikane behen edhe biznesmene!
   Tom Doshi, Aqifi kishin miliona para se te hynin ne politike, keta rrjepacaket “intelektuale/politikane”, futen ne politike si barbona dhe behen milioner!
   Tom Doshi dhe Qifja nuk u bene milionera me tendera, PPP, koncesione etj, zgjebsat “intelektuale/politikane” u bene milionere me cdo forme korrupsioni!
   Tom Doshi, Qifja nuk shperndante flete-palosje, por, ushqime, nese cdo kandidat per deputet, ne Tirane, printonte 910 mije flete-palosje te themi se kushtonin 1 lek copa bejne 910.000 leke ose ekuivalentin e 1000 pakove me ushqime per hallexhite, kush eshte bastardi ketu ai qe te jep nje drudhe apo ai qe te jep flete-palosje?!
   Jane hedhur ne plehra per facebook 400.000 €, reklama, sondazhe miliona, miliona €, tani shtrohet pyetja kush eshte banditi, krimineli, hajduti?!
   Tom Doshi solli 21 milion €, te deklaruar nga Australia (se cfare ka bere atje s’ma ndien fare), “intelektuali/politikan” parate e vjedhura, ne Shqiperi, i con ne offshore jashte, kush eshte me i demshem?!
   Shqiptaret e dine fare mire se kushdo qe do te vij ne pushtet, do t’i vjedhi njesoj, mbase me shume, prandaj voton per Tom Doshet, Qifet qe i gjinden ne nje fare menyre kur kane halle dhe probleme dhe shume mire bejne, ndermjet dy banditeve eshte me fisnik ai qe e pranon sesa skuthi qe shtiret si burre i mire, pse mendoni se Fidel Ylli, Ervin Bushati, Ilir Beqja, jane burra me te mire se Tom Doshi, Qifja etj?!

  2. Votat personale te Orlando Rakipit,shumica domethenese e tyre jane votat e cameve dhe jane vota kunder Vangjel Dules, I cili ka marre votat e Arian Canit,Arian currit,strukturave te partise se tij dhe kishes ortodokse ne tirane.Ti rroje Bashes aleati I besnik Dule ,qe ia humbi votat e cameve ne gjithe shqiperine, per nje palaco si ky.Edhe mos na rruani me trapin jo I vodka,jo si vodhi Rama zgjedhjet.

 2. A humbi PD në këto zgjedhje?

  Ca, mes tyre edhe Basha, thonë se PD është rritur. Jo, nuk është rritur; bëjini llogaritë… PD është në të njëjtat raporte si në vitin 2017, me fituesin PS. Kështu ka qenë e kështu do të jetë, prandaj them se e ka mbyllur ciklin. Atëherë çfarë dobie ka largimi i Bashës? Njësoj është, si të jetë, si të mos jetë.

  Po heqja e kryetarit humbës, a ka vlerë?

  Kjo ka vlerë në të gjitha partitë politike perëndimore; por jo për PD-në. Në këtë shekull, askund në kombet e Perëndimit nuk mund të ndodhë që kryetari humbës të mos largohet. Ndërsa PD ka krijuar regjistër tjetër: Humb e qëndro në krye! Përderisa Luli ka humbur çdo zgjedhje deri më sot, (sa bëhen 4 apo 6 zgjedhje?) pse duhet të largohet për këtë humbje? Kjo do të ishte thyerje e moralit në PD.Me mire keta se Fatmir mediu qe eshte i denuar ne itali me emer tjeter per droge,dhe kete vitin nuk mori do t as 1000 vota dhe salihu e luli dogjen kandidatura te tjera per kete hale qe nuk e boton as gruaja e motra e vet o shpellkare

 3. Te na rroje shoqeria civile qe i perveloi armiqte e demokracise me listat e hapura dhe i beri peshqesh Rames mandatin e trete duke i dhene pretekstin per ndalimin e koalicioneve dhe nje shtyse edhe me te madhe per te blere e deformuar vota. J’ua pacim borxh sinqerisht!

  1. Po mer po, te na rrojne listat e hapura, se me ne fund na treguan se nuk na e ka fajin politika, as Rama, Meta, Berisha apo Basha. Fajin e ka populli idiot qe pranon te perdhunohet per 5 Lek.
   Te pelqen ty po jo, Qifja ishte vullneti dhe preferenca e popullit. Nuk ka faj Rama ketu.
   Ngadal ngadale jemi ne rrugen e duhur per tu kthyer prap aty ku ishim ne vitet 70″ , mesa duket “Demokracia” nuk ishte per kete popull.
   Patem fat keto 24 vite sepse Nano dhe Berisha kishin shume te meta por nuk kishin aspirata per Diktator, tashme fati jone ka mbaruar!
   Ty po nuk te pelqeu zgjedhja qe ben populli, ik refugjat sa kohe e ke akoma mundesine.

   Te na rroje Shqiperia!!! (tashme jo me shqipetare por me Bangladeshas)

   1. Une nuk merrem me ato qe shesin voten sepse sic te mencurit e kane kuptuar e thene prej shekujsh shqetesimet morale apo politike fillojne kur kalon nivelin mbijeteses gje qe jo rastesisht nuk eshte rasti per shume shqiptare. Eshte kollaj por dhe e felliqur me gjujt ato qe jane poshte kur nuk je kushtet e tyre, e veshtire dhe e drejte eshte te gjuash ata qe jane lart. Shfrytezimi i dobesise dhe poshterimi i dobetit deri ne piken qe e bejne hajdutet e nginjur te pushtetit eshte e vetmja gje revoltuese per mua. Heronjte jane te miresardhur por ne nuk kemi te drejte te kerkojme heronj, aq me pak ne mesin e me te rregjuarve. Ne kemi te drejte dhe detyre te kerkojme dhenien fund te ketyre njerezve me pushtet qe normalizojne shitjen dhe neperkembjen e dinjitetit te te tjereve.
    Keta boset e shoqerise civile e devijuan debatin aty ku i donte bytha Edi Rames duke na hedhur hi syve se po perpiqeshin per interesin publik. Ne nje vend ku vota vidhet diten per diell me kriminele te armatosur zgjidhja e ketyre urgjente ishte t’i japim me shume hapesire vjedhjes. Na rrofshin

    1. Pse realisht e beson se ai 5000 Lekesh do ndikoi sadopak ne varferine e tyre.
     Une nuk gjuaj ato qe jane poshte, por te gjith ato qe meritojne , pas asnje dallim.
     Nga kush po e kerkon ti ndryshimin e statuskuose aktuale, car pret ti qe te vi Zoti ktu dora vete dhe ti ndryshoje gjerat???
     Apo pret qe ta rregulloje Amerika Shqiperine??
     E vetmja mundesi eshte vota, nuk ka rrugezgjidhje tjeter.
     Une nuk gjykoj ato fshataret qe e shesin voten per nje thes miell, fundja ato nuk jane shume, po ti mbledhesh bashke bejne max 10-15 Deputete.
     Rilindja ka marre 77 Deputete nuk ka marre 10. Po pjesa tjeter nga doli, kush e votoi rilindjen.
     Ke plot persona ne TR nga ato qe jane relativisht mir ekonomikisht qe votojne Rilindjen, dikush per interesa te ngushta (bie llafi e ka nusen ne pune ne shtet), dikush tjeter nuk ka asnje interes po i pelqen puna e Rilindjes keto 8 vite (keto per mendimin tim jane injorate funksional). Une kam njerzit e mi, relativisht te afert qe jane keq nga ana ekonomike burre e gru pencionista, femijet i kane ik rrefugat (hamenj ne Europe) se nuk gjenin pune ketu, dhe prap kane shku te votojne Rilindjen, nuk kane marr asnje lek per voten, dhe askush nuk i ka ber presion. disa te tjereve Rama u ka prish oborret kur ka qene kryetar bashkie dhe akoma nuk kane marr demshperblim. Me bene pershtypje disa te rinj (reth 25 vjec)qe debatonin per politike, disa thonin qe do votojme PS se ka zhvillu Shqiperine, ka ndertu qendrat e qyteteve, se nuk ka kuptim qyteti pa qender.

     Rastesishte keto dite po lexoja nje liber “Ferma e kafsheve” dhe mu duk 100% ajo qe po ndosh ne Shqiperi.
     Shumica e popullit jane njerez pa tru dhe pjesa tjeter shofin vetem interesin e tyre personal afatshkurter. Nuk e kuptojne qe do vi dita qe do qihen ne bythe dhe ato nga regjimi qe po krijojne me dashje apo pa dashje.

     1. Per keta qe kane “luksin” e ndergjegjes dhe votuan rilindjen edhe une mendoj qe duhen denuar moralisht, ashtu sic duhen denuar edhe ato qe votuan me ndergjegje Saliun pas 21 janarit.Te dyja jane pertej pikes ku mund te justifikohen. Gjithsesi, aty jemi akoma brenda politikes dhe mund te fajesosh opoziten qe mund te bente pune me te mire per t’i bere te qarte ate qe duhet ta shihnin vete.
      Por nuk eshte ky rasti i Qifes se votat e tij vijne era miell, oriz, sheqer e vaj lulesh. Zero proteina e vitamina dmth. Une nuk di ndonje zgjidhje sistemike per kete problem, ajo qe di une eshte qe mafioze te dhunshem si ky surrati ketu siper qe guxojne te tallen me dhe ta shfrytezojne varferine e te tjereve duhen ndeshkuar personalisht, qe domethene nuk duhen lene te lire e te qete te jetojne ne shtepite dhe bizneset e tyre. Fokusi i aksionit opozitar duhet te kthehet tek keta njerez dhe te shikojme sa mbeshtetje popullore kane realisht. Per ate te Elbasanit qe u vra si qen nuk e rroji bythen as populli e as ambasadoret. Gjithashtu, ne nuk mund te jemi kaq te hapur ndaj ketij fenomeni dhe te sulmojme popullin sepse asnje vend normal nuk ka eksperimentuar me legalizimin e shitjes se votes apo shkembimin e saj per favore sic kemi bere ne. Nese do ishte e legalizuar si ne Shqiperi me siguri dhe atje do kishte probleme, do kishte njerez qe e shesin. Duke pas parasysh sa njerez nuk votojne ne perendim papergjegjshmeria ne raport me voten duhet te jete e madhe. Eshte e kote te merresh me popullin. Duhet te merremi me kriminelet qofte dhe thjesht per t’i ndeshkuar se e meritojne. Ne kemi per detyre te ndjejme dhimbjen e neperkembjes qe keta njerez do te duhej te ndjenin po te ishin plotesisht te ndergjegjshem. Duke pas parasysh qe luhet me dinjitetin, pertej votes, kjo per mua eshte katastrofe humanitare.

     2. EDHE TOTO RIINA E NXIRRTE DJALIN DEPUTET ME 99% TE VOTAVE POR NUK GUXONTE TA BENTE , NDERS KETU KRIMINELET DHE MAFIA HEDHIN VALLE NE GOJE TE UJKUT E DELES BASHKE . KJO NDODH SEPSE POLITIKANET TANE JANE TE PAPERGJEGJSHEM . NE ITALI AJO PARTI QE DO MERRTE GUXIMIN TA KANDIDONTE RIINEN DO SHKRIHEJ MENJEHERE , NDERSA KETU ESHTE PARTIA NE PUSHTET QE E BENE KETE ÇMENDURI .

     3. As ke te drejte po rama perdori edhe deformim votash; aq sa ne liste vazhdonte Fino edhe pas vdekjes….ata qe thu ti perseri sot nuk e bejn shumicen

     4. Absolutisht mos na krahaso ne me Italine dhe me Europen.
      Ne itali te pakten buken e gojes nuk e diskuton njeri.
      Po bisedoja me nje mikun tim German dhe nder te tjera iu ankova se kafitu Rama mandatin e trete, dhe filloi dhe ai po ankohej per gjermanine, per faktin qe ka 20 vite qe po qeverisin po te njejtet njerez, per korrupsionin ketu dhe ne fund tha qe gjithandej i njejti muhabet eshte. Ne fund e pyeta se ca do benit ju po te mos kishit buke per te ushqyer femijet?
      Po me shikonte me nje veshtrim… mu duk sikur donte te me thonte, budall je ti apo ca?
      Ndersa kur po misedoja me nje mikun tim Italian para disa vitesh i thashe qe si ka mundesi ju popull me kulture me tradita mijra vjecare jeni katandis ne kete gjendje, tju drejtoi Berluskoni, me tha shiko, Italianet Jane ok per sa kohe kane buk me ngrene, shendetesia eshte ok po ashtu dhe arsimi, kenaqen me pak.
      Ne Itali Pepe Grilo, nje komedian ordiner, me kulture minimale, pa asnje lidhje me politiken, fitoi 30% te votave, vetem se njerezit donin ti jepnin nje mesazh politikes.
      Une nuk ia fal Shqipetareve qe pavaresisht se nuk mbushin dot barkun me buke, pavarsisht se shendetesia, arsimi dhe policia jane te barabarta me 0, pavarsisht se KM I injoron perdite ne TV dhe u thote se do ti zevendesoje me Bangladeshas, prapseprape votojne Qeverine.
      Ne p.s. shkofshim, paskemi qene popull bastard pa shtylle kurrizore.

  2. Jam absolutisht kundra teje Neri . Listat e hapura jane te domosdoshme poa aq sa eshte i domosdoshem largimi i krimineleve nga politika . Listat e hapura jane civilizim por e perzier me krimin kthehet ne makth . Edhe mjalti eshte i embel por po e perzievre me mmmmm , ne fund shija e mmmmmmm ngel

 4. Bushat te kam thene edhe disa dite me pare pyete lulin dhe flamur noken se para syve te tij I ka blere me leke dhe presion horrat dhe kriminelet votat e qifes ne vore. E dine te gjithe

 5. po thuhet qe te afermit e Rakipit , djali 27 vjeç edhe dhendri i tij kane aftesine dhe kapacitetin intelektual per te shpjeguar programi. elektoral te PS me mire se Majko apo Mimi …. ketu nuk ka asgje te keqe ! Ne se ju mendoni se kane perdorur para apo presion per ti bindur njerzit eshte mendimi juaj ! me kete formule zgjedhore , edhe me kete shtet qe ” garanton ” te drejten e votes se lire , te fshehte e te barabarte , ku me 5 – 6 milion euro meren 3 mandate deputeti madje zgjedhjet pershendeten edhe nga DASH kemi arsye te mendojme.se dite ” me te mira “do vijne

 6. Rrofte Pablo Emilio Escobar Gaviria
  Joaquín Archivaldo Guzmán Loera ( El Chapo)
  Rrofte Toto riina, rroft Provenzano
  Rrofte republika shqipokolumbiane
  Rrofshin bythshitesit shqiptar
  Rrofshin kurvat poshte servilet shqiptar

 7. Bejini nje interviste ketyre dy lidereve te ardhshem te sektit mavi qe ti njohim edhe ne aftesite e tyre “intelektuale”
  intervistojini , tregojani aftesite e tyre shqiptareve qe te binden se kane te bejne me Ajnshtajna

 8. kjo eshte e meqja e listave te hapura e me keq akoma e sistemit maxhoritar qe kshu tipash futen shume kollaj ne parlament shume me perpara se kandidate te tjete te nderuar. Problemi duhet pare pak me thelle, njerezit keta i votojne na pelqen apo sna pelqen ne. keta kan influence shume te forte ne zona te caktuar ndaj dhe partite politike i zgjedhin. Nqs me lista te mbyllura kryetari shpesh here i vendoste pertej listes se mbyllur, me lista te hapura keta e kan fitoren te sigurte, me keq akoma me maxhoritar (motiv edhe pse u hoq maxhoritari)

  1. Jo ore, me kete llogjike meqe ndodhin aksidente dhe vdesin njerez hajde ti ndalojme fare makinat!!
   Nuk ta ka fajin sistemi, por populli idiot.
   Demokraci do te thote te vendos vullneti i popullit, dhe populli po te thote qe do Doshin, Qifen dhe te tjere te ngjashem. Kush je ti qe del kundra popullit, vetem Diktatoret dalin kundra vullnetit te popullit.
   Demokraci do te thote qe vota ime, voto jote dhe vota e dikujte ne maj te malit qe nuk di as shkrim as kendim eshte plotesisht e barabarte.

 9. Lapsi shikoji mire se do dalin dhe shume te tjere te perlyer , qifja, dom dosh parimori, etj
  Toma i tha rakipllarit live ne NEWS24

  Boll o kurv se te qi robt!

  Rrini urte Lapsi, Toma ua ***i robt me gjithemend apo mendoni se do ju ofroje mbrojtje policia e shtetit me Ardi Veliun apo Bled hunda Cuci?!

  Kot beni politike, lajm etj, fajin nuk e ka Rama por 750 mije votues, te cileve pa perjashtim i eshte ****ire mamaja keto 8 vite, por perseri e votuan.

  Po te ktheni me Ramen, jam shume i sigurt qe beheni patronizhiste te mrekullueshem. Nuk i keni pare sesa gjytyryma jane patronizhistet e medias?

  Si patronazhiste, ju mund ti **ini robt medias kazan per llogari te Edi Rames dhe te nxirrni duftin deri ne zgjedhjet radhes

  Ky popull kurve e meriton Ramen

  Nje pyetje a zgjidhet deputet cuni i qifes dhe dhendri i qifes???

  Normalisht jo dhe eshte shume irrituese, por ama ju e keni gabim , sepse jeni kunder llogjikes se sotme

  Llogjika e sotme eshte qe Qifja, Dom Doshi, Rrahman Rraja, etj plehra jane te plotfuqishem, dhe ata jane realisht personat me kryesore te vendit. Nuk vendos Majko ose Celibashi ose Manastirliu apo Ministrja Kushi. Qifja dhe soji i Qifes jane te zotet e vendit sot, pasi jane ne nje marredhenie biznesi te paster me Ramen, ble vota behu deputet, shit droge me sill valixhen ne surrel (figurativisht). Pjesa me e madhe e ofiqareve socialiste jane kot fare, jane dispensable, mund ti largosh dhe nuk kane asnje efekt votash, biles as voten e tyre vete!

  Ju o Lapsi dhe shume te tjere komentues, edhe une, perjashto gjys sufllaqet e Fuges , e kemi gabim, nuk i bihet kokes me mur 😀

  Jeni kunder llogjikes se forte te fakteve o lapsaxhinj dhe komentues.

  Lapsi gjykon fituesin, por fituesi nuk gjykohet!

  Stakoni trurin dhe bejeni si Mero nevojtorja, jepni lajme pornografike, escort, lajme futbolli dhe show bizi, hapni noi rubrike kulinarie, receta gatimi , etj.

  Nuk ka me politike, Rama e ka thene qe nuk eshte politikan, dhe nuk eshte sjelle asnjehere si i tille por si biznesmen i ftohte.

  Duket sikur doni me zor qe Rama te jete ndryshe ne politike, por nuk ndodh kjo , Rama e do fitoren ne tavoline , nuk ka gare, nuk ka marreveshje politike , por ka biznes. Rama eshte biznes i ftohte, i paster apo i piset qofte. OK, 99% piset.

  Ju dy alternativa keni , ose patronazhiste me Ramen dhe nxirrni duftin mbi 750 mije kurvat qe e votuan, ose ose lapsi te behet portal a-politik, lifestyle, tip TMZ

  www tmz com

 10. Zgjedhje ??!!! Pse u bene zgjedhje ne kete vend ??!!
  Ishte gare por nuk u garua , thjesht ishte grabitje me te gjitha manovrat dhe metodat e mundeshme .
  Politika kishte kohe qe i kishte mbaruar(blere) zgjedhjet por per te qene te sigurt perdori edhe krimin duke e bere pjese te sajin per ti dhene nje dore . Po ashtu edhe paraja beri te sajen dhe i dhane dy duar keti sekti te peshtirosur tashme . Sekti mavi e kerkoi me çdo menyre dhe hile’ fitoren , ndersa opozita nuk e degjoji klithmen e shoqerise civile nuk i dha shprese te lekundurve por kujtoi se “tavolina” ishte bere gati per ta ngrene keta .
  Thene keto , ishte edhe paaftesia e lidereve te opozites qe nuk diti te thith e ti mbroje votat dhe njekohesisht nuk vleresoj individin . Ekipi fitues nuk gjykohet , humbesi largohet . Doreheqja eshte institucioni me i larte i demokracive . Ky parlament eshte ilegjitim dhe nuk duhet te njihet . Le tja nisim nga doreheqjet dhe pastaj protestat e pandalshme deri ne mosbindje civile . Po qe e nevojshme dhe e domosdoshme per te miren e Shqiperise dhe Shqiptareve atehere le tja nisim edhe ……….. O sot o kurre .

 11. urrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa……..
  profesori ornaldo arrtiti 14000 vota
  urrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaa………………. rrofte mafia

 12. Mire, e dime se kush eshte Tom Doshi, Aqifi etj, por si i behet puna me banditet “intelektuale”/ ujqerit me lekure qengji, ky eshte problemi!
  Se Tom Doshi, Qifja ishin biznesmene dhe u bene politikan, po keta “intelektualet” nga politikane behen edhe biznesmene!
  Tom Doshi, Aqifi kishin miliona para se te hynin ne politike, keta rrjepacaket, zhulsat, barbonet, qe deklarojne vetem rrogen si te ardhura, apo pensionet e mamave, qe jane te pastrehe futen ne politike dhe behen milioner!
  Tom Doshi dhe Qifja, nuk u bene milionera me tendera, PPP, koncesione etj, zgjebsat “intelektuale/politikane” u bene milionere me ane te cdo forme korrupsioni!
  Tom Doshi, Qifja nuk shperndante flete-palosje, por, ushqime, nese cdo kandidat per deputet, ne Tirane, printonte 910 mije flete-palosje te themi se kushtonin 1 lek copa bejne 910.000 leke ose ekuivalentin e 1000 pakove me ushqime per hallexhite, kush eshte bastardi ketu ai qe te jep nje drudhe apo ai qe te jep flete-palosje?!
  Jane hedhur ne plehra per facebook 400.000 €, reklama, sondazhe miliona, miliona €, tani shtrohet pyetja kush eshte banditi, krimineli, hajduti?!
  Tom Doshi solli 21 milion €, te deklaruar nga Australia (se cfare ka bere atje s’ma ndien fare), “intelektuali/politikan” parate e vjedhura, ne Shqiperi, i con ne offshore jashte, kush eshte me i demshem?!
  Shqiptaret e dine fare mire se kushdo qe do te vij ne pushtet, do t’i vjedhi njesoj, mbase me shume, prandaj voton per Tom Doshet, Qifet qe i gjinden ne nje fare menyre kur kane halle dhe probleme dhe shume mire bejne, ndermjet dy banditeve eshte me fisnik, ai qe e pranon se cfare eshte dhe jo skuthi qe shtiret si burre i mire, pse mendoni se Fidel Ylli, Ervin Bushati, Ilir Beqja, jane burra me te mire se Tom Doshi, Qifja etj?!

 13. Me vjen keq per socjalistet e vertete qe rama I solli ca kurva si qifja e tom doshi qe blejne vata me leket e droges

 14. Doja te thoja dicka per te gjithe komentusit ne Shqiperi eshte vare shpresa qe askush nuk beson se mund te behet ndonjere nje vend qe e ka kapur hajduti Koke e kembe dhe vazhdojne tallen hajdute qe therrasin kapeni ajdutin populli eshte gomari qe pret kalorsin e radhes ti hipi ne kurris dhe kurre nuk e ka kuptuar si te majte te djathte jane njelloj vetem emrat ndryshojne se lufta behet vetem per te vjedhur miliarda nepermjet tenderave e koncensioneve vazhdoni te vidhni sepse ketu kurre nuk ka per tu hyre gjemb ne kembe lamtumire Atdhe i Dashur me mall nga USA

 15. Ky vend me rilindas te spikatur si Frroket, Rroket, Doshet i eshte shtuar dhe Qifja kesaj radhe.
  Sic duket eshte dashur nje lloj balance duke e bere spektrin rilindas me te plote, duke e zgjeruar bazen kriminale me te gjitha llojet e krimeve e injorances.
  Nuk eshte cudi qe ky Qifja te behet minister arsimi apo shkence, meqe nuk ka as shkollen e mesme.
  Perpara Albanistan! Rrofte lideri global Edver Rama!

  1. PO TE HIDHESH ME KOKE DO SHIKOSH SE KJO ZALLAMAHI ESHTE AQ E MADHE SA NUK DO ÇUDITESH NGA KETA . SHKO NE DURRES OSE PYET , SHKO NE FIER OSE PYET , SHKO NE VLORE OSE PYET . ME PAK LLAFE SHKO DHE PYET KEDO DHE DO SHHIKOSH SE KETO NUK ISHIN ZGJEDHJE PER TE ZGJEDHUR QEVERINE POR PER ZGJEDHUR KRIMINELET .

 16. O popull, shume gjera thuhen nen emrin tend. O popull i plakur ai gjigandi ju mashtron shume lehte po mire ja u ben sepse ju 80% si keni femijet ne shtepi( i keni refugjat) por s’ju plas trapi se jeni interesaxhinj dhe me femijet tuaj, s ‘ju merr malli per ta , por vetem per eurot e tyre. Po t’ju shkerdhej dhe miun e shtepise tani, se e meritoni. Mbase si mbeten me lek as per pensionet tuaja qe tua qi ropt ku ti keni. Mos prisni me gje nga femijet popull i nemur. Ropt edi rames te parit dhe gjithe lakejve te tij. 👌👎☝️

 17. Nga vendi i shqiponjave, u kthyem ne vendin e Qifes dhe te Tom Doshit.
  VK kesaj pune…
  Vetem Yuri Kim mund ta shpjegoje.

 18. Mendoni sa i lumtur eshte tani shoku Mustafa Nano e anal-istet e tjere te rilindjes me plehrat qe i jane shtuar akoma me shume parlamentit shqiptar!

  Sa me shume plehra!

 19. Po zgjohu o popull. Nxirr ne krye djemte me te mire( ka plot djem idealista e me integritet te larte) dhe bjeri ku te mundesh kesaj klase te ndyre politike. Mos u ler gje , qe nga ky gjatoshi qe ska lene me pederst dhe kurve pa mbledhur rreth tij te like floriri qe sla me hajdut pa mbledhur rreth vetes e deri tek ky karabythaci i pd qe duket si njeriu qe qesh. Mallkim per te tre aragostat e shqiperise.

 20. koke palare si Lika qe mbushnin barkun me byrek sot kane super vila dhe shijojne jeten lluksose ne saje te votes se lire, ndersa Doshi, Qifja e filluan nga zero sot akuzohen se kane ndyre duart dhe jane ne politike.

  Motoja eshte e qarte zullumin beje naten dhe hidhja balten tjetrit sapo te gdhije. Jane formuar mire ne shkollen komuniste e me trajnime ne Serbi dhe Greqi.
  Te ishin nja 1000 Doshi e Qifja do jetonim me mire se me kta byth rrjepur shushonja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu