• |
ide | kryesore

Kim: SHBA mbështet fort thirrjen e kryeprokurorit për hetimin e krimit zgjedhor

-Instant, Lajme, Të fundit

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim i bashkohet thirrjes së Prokurorit të Përgjithshëm që prokurorët të hetojnë krimin zgjedhor.


Znj.Kim, thotë se SHBA e mbështet fort thirrjen e Çelës, teksa thekson se askush nuk është mbi ligjin.


Ajo po ashtu thekson se Reforma në Drejtësi kërkon që prokurorët të kryejnë detyrën me pavarësi e integritet.

Sot Prokurori i Përgjithshëm i bëri thirrje të gjithë prokurorëve të rretheve që të nisin hetimet për kallëzimet e bëra pranë KQZ e institucioneve të tjera lidhur me zgjedhjet e 25 prillit.

“Prokurori i Përgjithshëm Çela u ka kërkuar të gjithë prokurorëve në Shqipëri që të intensifikojnë hetimin dhe ndjekjen penale të krimeve zgjedhore. Supports e mbështet fuqimisht këtë thirrje. Reforma në Drejtësi kërkon që prokurorët të kryejnë detyrën e tyre me pavarësi dhe integritet. Askush nuk është mbi ligjin”, shkruan Kim.

24 Comments

 1. UAAAA foli neperka kjo neperk flet si e joma e zeqos ne maj te thenes ose si koshi pas te vjelave kujt ja bene kjo neperk keta ne popullit me amerikandashes ne bote dhe kjo na flet per porkuror e gjykata se nuk i dime ne keta dhe ate Yuri kim nek bene punen e departamentit AMERIKA KOMBIT ME MIK TONIN NE 2-SHEKUJ Kjo bene punen e klanit te SOROSIT DHE …………

 2. Me bythqira spiuna te komunizmit e ke te mushme deri me rronxe. Tavarish.
  Ke te fala nga toma. Futi nje pale pushime ne spille, i ke te pagume.

 3. “Yuri Kim i bashkohet thirrjes së Prokurorit të Përgjithshëm që prokurorët të hetojnë krimin zgjedhor….” —

  Bullshit!!!

 4. Mbasi i njohe zgjedhjet e vjedhura
  Tani tall bythen me popullin fukara
  I pam si udenuan hajdutet dhe kriminelet
  ne zgjedhjet e 20 17 deno vjedhjet 25 prillit Pastaj
  do behesh e besushme
  Respekt per Ameriken

 5. Haaaaaaa, hipokrizi, tuuuuurp. Sa u gjykua dosja e Dibres pas 5 vitesh e Durresit pas 4 vitesh aq do gjykohen krimet zgjedhore te 2021. Boll me me ambasadore pavaresisht te kujt jane. Hallet tona ti zgjudhim vete se ambassdoret kane 30 vjet qe vetem na i shtojne ato. Nese Basha eshte burre te tregoje cfare bisedoi me te sot….por jo vetem r por e gjithe fjala bure mungo. Per te.

 6. Edhe po te jete e vertete zonje nuk jeni me e besueshme ,kurseni keshillat nuk vlejne vetem se shtoni hidherimin e njerzve te zhgenjyer.

 7. Gjynah kush do e haj burgun per orekset e rraces qe nuk merr dot fryme vecse duke qene skllav qe sheh diell te linde nga” perendimi ” fashisto komunist.

 8. Ambasadorja amerikane mund te kete realizuar me sukses misionin e erret te saj per te mbajtur ne pushtet regjimin bandit te Rames per shkaterrimin e Shqiperise. Per kete mund ta beje gjumin e kenaqur. Perndryshe ajo fitoi urrejtjen e shqiptareve me pro amerikane, perfshire edhe te atyre qe jane denuar e pushkatuar nga armiqte e amerikes, pinjollet e te cileve jane ne pushtet sot me mbeshtetjen amerikane. Sigurisht, keni fituar simpatine e bandes se Elbasanit e gjithe Shqiperise, te Dakos, Kokes, Balles, Damianit, Frrokut, Roshit, Ahmetajt, bolshevikut Ruci qe vrau tre djem qe brohorisnin per Ameriken, te Dvoranit qe denonte shqiptaret se donin Ameriken, e deri tek Spartak Braho, tashme pro amerikan, e pse jo, edhe te hajdutit te deleve Termet Peci. Kostoja e “ndihmes” amerikane eshte shuarja e Shqiperise. Ju lumte. Mund te listoni si sukses te politikes se jashtme. Ne thjesht po vuajme pasojat e hidhura dhe zhgenjimin perfundimtar me “demokracine amerikane”. Kete e bejne me Shqiperine e ngrate, meqe nuk kane cfare ti bejne Putinit, Erdoganit, apo Kines. Te pakten fasada e hipokrizise ka rene

 9. te fala nga tom doshi x3

  une te mbeshtes ty, ti me mbeshtet mua , une bej thirrje ti ben thirrje

  haahahah

  une bos ti bos po lopen kush do e kullose

  moj kimete moj xhane, kush ka bythe te hetoje Ramen dhe Rilindjen?

  e vetmja menyre per tu denuar me vote ishte largimi nga pushteti .

  shqiperia stacioni i rradhes ne karriere

 10. ju lutem zonje mos flisni me per miqesine me popullin shqiptar ju mund te jeni miqte e rames maska juaj tashme ka rene ju po na impononi standarte afrikane per demokracine vetem ju spo keni sy te shihni gjendjen te paret tane vdiqen burgjeve te atyre qe ju mbeshtesni sot

 11. Shashka e rradhes per te mjegulluar vjedhjen dhe blerjen e votes. Amerikanet vi vodhen zgjedhjet Trampit dhe as e cajne trapin se vjedh dhe blen Rama votat e shqiptareve. Juri duhet bojkotuar mediatikisht

 12. nuk na interesojne fare zgjedhjet
  nuk mund te kemi nje psiqik ne krye !
  une dyshoj tek kjo ambasadore qe ne momentin qe mbeshtet psiqikun

 13. nuk na interesojne fare zgjedhjet
  nuk mund te kemi nje psiqik ne krye !
  une dyshoj tek kjo ambasadore qe ne momentin qe mbeshtet psiqikun
  mos e ca znj ambasadore mund te jeni ne te njejte “cluster”

 14. nuk na interesojne fare zgjedhjet
  nuk mund te kemi nje psiqik ne krye !
  une dyshoj tek kjo ambasadore qe ne momentin qe mbeshtet psiqikun
  mos e ca znj ambasadore mund te jeni ne te njejte “cluster” ….

 15. Ka qe vrasin naten e te qajne diten.Por ju amerikanet te vrisni er 24 /7 rresht moj ambasadore.Amerika po behet armikja me e madhe e shqiptareve kudo qe ndodhen.Pasi arrestoi udheheqesit e UCK, instaloi diktaturen ne Shqiperi.Eshte Amerika pa populli i Shqiperise eshte kufizuar me shtetet qe ne kufi me te flasin vetem shqip.Do vije dita qe do dale nje burre t’ju flake jashte trojeve tona, pushtues te ndyre.

 16. Hetimin e krimit… duke lartesuar ne piedistal subjektin organizator dhe ekzekutor te krimit veçse neve na serviret…
  Njihni zgjedhjet “Ju popull fakir/ mos beni zhurme” dhe hetoni zgjedhjet “Ju qe u zgjodhet” per te denuar me “pune korrektojse” ndonje fakir socialist dhe me burgim ndonje fakir demokrat (qe te dy popull fakir) eshte hipokrizia me ekstreme qe mund te behet ne kete vend te bekuar prej Zotit….
  Katastrofe….
  Pffffffffffffffffffffffffffffff
  Çfare tjeter……

 17. O Kimete, ik se na rrove lesht dhe ti duke bere thirrje. Fatkeqesia ketu eshte se opozita dhihen ne breke e kompleksohen nga thirrjet e tua, kurse Rilindja, Tom Doshi dhe Paulini as se rrujne hajdarin per ty.

  Ti je bere si Taluant(e) Palla, versioni femer.

 18. ME KANE ERDHUR NE MAJE TE HUNDES KETA AMBASADORET ,KETA JANE NJERZIT ME TE KORRUPTUAR NE GJITHE GLOBIN ,SKANE FAJ KETA KUR NA SILLEN NEPER KEMBE SIKUR KANE ÇLIRUAR SHQIPERINE ,VAFSHI NE DJALL FARE E KEQE BASHKE ME KRYEPSIKOPATIN TONE

 19. Na bej nje nder zonje, mos dil me te flasesh me parrulla qe as bufi si beson. Mjaft me hipokrizira, ju te paret i njohet zgjedhjet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu