• |
ide | kryesore

Performanca e aleatëve të Bashës/ Kush shkëlqeu dhe kush zhgenjeu?

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kush shkëlqeu dhe kush zhgënjeu nga aleatët që PD vuri në listë?


Shifrat flasin qartë. Kreu i partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, kryeson listën e më të votuarve mes partive aleate me PD-në në këto zgjedhje.


Idrizi i cili në zgjedhjet e 25 prillit mbante numrin 9 në listën e Tiranës ka marrë 6037 vota. Me shumë vota kanë rezultuar edhe Fatmir Mediu dhe Dashamir Shehu.

Mes kandidatëve më pak të votuar janë Nard Ndoka, i cili renditej i 8-ti në Shkodër ku ka marrë vetëm 228 vota. Edhe Vangjel Dule dhe Artur Roshi nuk morën shumë vota.

Kreu i PBDNJ ka marrë 645 vota në kryeqytet megjithatë ai merr mandatin pasi ndodhet në zonën e sigurt, pasi renditet i 9-ti në listë. Ndërsa, Artur Roshi i Ballit Kombëtar që renditet i 28-ti në listën e kryeqytetit ku ka marrë 306 vota, duke humbur mundësinë për të qenë në Kuvend.

Kandidatët e PD-AN dhe votat 

Fatmir Mediu 5296

Shpëtim Idrizi 6037

Vangjel Dule 645

Dashamir Shehi 4391

Nard Ndoka 228

Artur Roshi 306

Agron Duka 3206

8 Comments

 1. filmi më klasik i një mafiozi që dikton me dhunë dhe terror familjen e tij.

  “Sali Berisha terrorizon Lulin për mos njohjen e zgjedhjeve duke i nxjerrë ca figura qesharake përballë, nga të cilët e shpëton për 5 minuta.

  Pastaj terrorizon kritikët e vërtet duke u nxjerrë tropojanë t’i rrahin.

  Është filmi më klasik i një mafiozi që dikton me dhunë dhe terror familjen e tij.voto popullore i hodhi ne Lane,kurse shpellkaret funksionale salihu dhe lulzimja i futen ne listat e pd ne vende fituese dhe ju cecene e byrektore thoni pse i fiton rama zgjedhjet

   1. Ore i paemer si ta quajne motren se me duket e kam patur shoqe zyre, bytheqire qe i shane te gjithe, duke ditur qe nga ana tjeter te ri motra me kembet l,art

 2. Te ka faj dulja. Me 500 vota deputet.
  Keshtu eshte kur behen listat naten e pa u par fuqin kandidatve. C mund te thot tani nje kandidat i pd qe ka qen jasht listes se sigurt, po qe ka mare shume her me shume se dulja.

 3. filmi më klasik i një mafiozi që dikton me dhunë dhe terror familjen e tij.

  “Sali Berisha terrorizon Lulin për mos njohjen e zgjedhjeve duke i nxjerrë ca figura qesharake përballë, nga të cilët e shpëton për 5 minuta.

  Pastaj terrorizon kritikët e vërtet duke u nxjerrë tropojanë t’i rrahin.

  Është filmi më klasik i një mafiozi që dikton me dhunë dhe terror familjen e tij.voto popullore i hodhi ne Lane,kurse shpellkaret funksionale salihu dhe lulzimja i futen ne listat e pd ne vende fituese dhe ju cecene e byrektore thoni pse i fiton rama zgjedhjet,ju shpellkare qe Qini motrat nonat vajzat tuaja se gezoni salihun baba qe ju ka pjellur neper derrat e vicidolit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu