• |
ide | kryesore

Qëndrojnë të larta shifrat në Greqi/ 2435 raste të reja dhe 73 viktima në 24 orët e fundit

-Instant, Lajme, Të fundit

Greqi ka shënuar shifra të larta të koronavirusit në vend.


Në 24 orët e fundit në Greqi janë raportuar 2, 435 raste të reja me Covid-19, ndërsa numri i përgjithshëm ka arritur në 342, 908, ku 51,3 % e të  prekurve janë të burra.


Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 73 pacientë kanë humbur jetën, ndërsa në intubim ndodhen 817 persona.

Sipas autoriteteve 49 prej rasteve me Covid janë regjistruar nga udhëtimet nga jashtë.

Sakaq që nga fillimi i pandemisë 10, 315 pacientë kanë humbur jetën, ndërsa 2,104 pacientë janë shëruar nga kjo sëmundje e rëndë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu