• |
ide | kryesore

Greqi/ Mbi 2 mijë raste të reja me COVID-19 dhe 66 viktima në 24 orët e fundit

-Instant, Lajme, Të fundit

Situata e koronavirusit vijon të jetë problematike.


Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar 2, 155 të prekur, ndërsa numri i përgjithshëm ka arritur në 345, 033 raste.


Ministria e Shëndetësisë bën me dije se 66 pacientë kanë humbur jetën nga Covid, duke e çuar numrin e viktimave që nga fillimi i pandemisë në 10, 381 humbje jete, ku 95,4% prej tyre kishin sëmundje shoqëruese.

Ndërkohë numri i pacientëve të cilët ndodhen në intubim është 802 pacientë, mosha e të cilëve është kryesisht 68 vjeç.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu