• |
ide | kryesore

Kosovë/ 202 të infektuar dhe 11 të viktima gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Autoritetet shëndetësore në Kosovë raportojnë se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 202 raste të reja me COVID-19 dhe 11 persona kanë humbur jetën.


Sipas raportimeve, rastet janë shpërndarë nga 2 në Ferizaj, Podujevë, Prishtinë dhe me nga një rast në Drenas, Gjakovë, Mintrovicë, Skënderaj, Viti.


Autoritetet shpallën të shëruar 646 qytetarë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu