• |
ide | kryesore

Përgjimi whatsapp: “i takoi vetë shefja”/ Belinda Balluku legalizime për vota (VIDEO)

-Instant, Kryesore, Lajme

Tashmë nuk është diçka e re se partia në pushtet ka përdorur procesin e legalizimit për tu marrë votat qytetarëve. Por PD tashmë pretendon se ka në dorë edhe provat. Nëpërmjet një video, ajo ka denoncuar ekzistencën e një skeme të mirëorganizuar, ku tashmë është provuar që këshilltarja e Belinda Ballukut, Laureta Omeri, është marrë direkt me blerjen e votave nëpërmjet legalizimit të banesave.


Lexo me tej:


Andi Bushati: Nuk fitoi PS-ja, na grabiti shteti

Gazmend Bardhi sot ka bërë present në media përgjimin e bisedave në ëhatsapp që faktojnë se për më shumë se 1 muaj administrata publike është vënë në funksion të blerjes së zgjedhjeve. Në bisedën e përgjuar ka detaje të ndërtesave dhe adresave për të cilat shtabet elektorale të Partisë Socialiste urdhërojnë legalizimin e menjëhershëm para zgjedhjeve, në këmbëim të votës. Aty dalin në pah hartat e banesave, emrat e punonjësve të administratës publike që janë vënë në shërbim të kësaj skeme, emrat e votuesve, por edhe shumë informacione të tjera. Disa herë punonjësit e legalizimeve porositen që tu thonë banorëve se ndodhen aty me “urdhër të shefes”. Në një tabelë poshtë duket e shkruar qartë hallin që banori ka me legalizimin dhe emrin i atij që e patronazhon në emër të PS-së.

ff6ebf46-6e7f-4c18-a36f-f4c3badba98c a23b9e6b-6bea-4ed6-ab6c-da90a04669fc

Përpara se të bënte publik këtë dokument PD ka bërë kallzim kundër ministres Balluku dhe stafit të saj për krime elektorale, shpërdorim detyre dhe grup të strukturuar kriminal që prej datës 12 prill 2021.  Grupi i hapur me urdhër të Belinda Ballukut dhe i drejtuar nga këshilltarja e saj, në Kabinetin e Ministrit, Laureta Omeri ekzekuton prej më shumë se një muaj skemën e blerjes së votave, duke legalizuar banesa në këmbim të votave. Ne do të luftojmë me gjithë fuqinë dhe besimin e madh që qytetarët na dhanë në këto zgjedhje, që ta rrëzojmë regjimin Rama-Doshi, tha Gazmend Bardhi.

Pak ditë para zgjedhjeve Lapsi.al publikoi databazën me 910 emra qytetarësh të kryeqytetit ku patronazhistët raportonin ehde për hallet që banorët kishin me legalizimet. pak ditë më pas në media doli edhe një përgjim i shefit të kadastrës Artan Lame që porosiste punonjësit e tij që edhe atyre që nuk u a bënin dot legalizimin ti gënjenin se ata mund të votonin për partitë e opozitës.

©Lapsi.al

20 Comments

  1. Legalizim objektesh plako. Nuk ka shkence! Me keto genjehet direkt shqiptari, se shumica jane toke-e-zanun. Pastaj ka dhe metoda te tjera, qe do i shohesh serite ne vazhdim. 😀

  2. Kjo tregon qe ti je kokrra e karit, edhe me te bo synet osht gjynof. Here tjeter ik e futi nej sufllaqe se ftillohesh. E fundit sta ka njeri fajin se je kar ti e nuk mush

 1. po ajo prostituta koreane e bande ambasades edi apo ka futur koken te bej gojore ndonje ushtari japonez,apo si e ka zakon hedh helmin ose pasi u ka bere sherbimin e radhes krimineleve te bandes rama dhe ka marre pagesen e dollareve zbythet ca kohe per te lare spermen e ndonje ushtari japonez .kjo karaputane meriton cdo fjale te ndyre qe egziston ne bote dhe ne cdo lloje gjuhe.

 2. Mirupafshim ne 2025.
  Zgjedhjet mbaruan.
  Vazhdoni ti mbyshni mendjen vetes, sepse populli i di gjerat shume mire se si jane.

 3. Pse ka ndonje loqe qe nuk e dine qe mavite i perdoren te gjitha hilet vetem qe te fitonin?
  Po u njohen zdheshjet atehere basha te zhduket nga shqiperia . protesya pa fund deri ne shkaterimin e bandes mafioze te ridhjerjes

 4. kete pune vetem Mustafa Nano mund t’a sqaroje, si ANAL-ist i rilindjes dhe qe vazhdon akoma ben thirrje qe te gjithe plehrat te mblidhes se bashku rreth lideri global Edver Rama.

 5. Po Basha ku ishte para dhe gjate votimeve apo ne gjume si gjithmone,se ai kur po numeroheshin votat tha qe votat jane ne kuti dhe kemi fituar thelle edhe Salijani po ashtu tha qe sapo te numerohen bastionet e PeDese do fitojme thelle,bye bye ne 2025-en…!

 6. Ja dhe alibine e humbjes e gjetet,tani nxirrni molotovet nga bytha dhe o burra 4 vjet rrugeve per bythen e Lulushit…

 7. Fajin nuk e ka as Rama dhe as Basha,e ka populli qe per nje grusht leke arrin te shese gjithshka.

  Ketu eshte e kote te besh politike,te besh programe per zhvillimin e vendit,te besh programe per turizmin,per bujqesine,te besh programe per rinine qe te mos largohet nga vendi sic kane bere fqinjet tane si Maqedonia,e cila ka thithur me miliarda euro nga invesitoret europiane,ku nafta eshte vetem 100 leke litri,ku cmimet jane shume te uleta se ketu(shumica e pogradecareve pazarin e bejne atje).

  Mora shembull Maqedonine per te treguar se dhe ketu mund te ulet cmimi i naftes se dhe taksat mund te ulen dhe pagat mund te rriten por duhet ti kishim dhene shansin atyre qe premtuan per keto dhe jo te shesim voten per 5000 leke.

  Por shpejt do ta kuptojme qe ja kemi fut vetes,por do te jete shume vone.

 8. Fajin nuk e ka as Rama dhe as Basha,e ka populli qe per nje grusht leke arrin te shese gjithshka.

  Ketu eshte e kote te besh politike,te besh programe per zhvillimin e vendit,te besh programe per turizmin,per bujqesine,te besh programe per rinine qe te mos largohet nga vendi sic kane bere fqinjet tane si Maqedonia,e cila ka thithur me miliarda euro nga invesitoret europiane,ku nafta eshte vetem 100 leke litri,ku cmimet jane shume te uleta se ketu(shumica e pogradecareve pazarin e bejne atje).

  Mora shembull Maqedonine per te treguar se dhe ketu mund te ulet cmimi i naftes se dhe taksat mund te ulen dhe pagat mund te rriten por duhet ti kishim dhene shansin atyre qe premtuan per keto dhe jo te shesim voten per 5000 leke.

  Por shpejt do ta kuptojme qe ja kemi fut vetes,por do te jete shume vone.

 9. O PD

  Kur llap ne Media.

  Uluni o Dembele dhe shkruani Padite per te qene.

  Ju duhet grup pune/departamente per te shkruar Padite ndaj Rilindjes.

  Rilindja e ka.ne naturyren e saj te beje KORRUPSION

  Po ju o Dembela te PD, nuk shkruani padi per te qene, se do bythe, intelekt, organizim dhe Ju o dumbell te PD, NUK jeni ne gjendje ti beni ato.

  Hiqni Kryetarin si fillim….

 10. nuk eshte se me lulin do shpetonim 😂😂😂
  ky vend thjeshte ka mbaruar sado te trumbetoje luli se sdo vjedhe dhe rama qe nuk ka vjedhur …..republic of albanania 😂😂😂😂

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu