• |
ide | kryesore

Rama jep lajmin: Mbërrijnë 25 mijë doza të tjera të vaksinës Sputnik

-Instant, Lajme, Të fundit
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se kanë mbërritur në vend 25 mijë doza të tjera të vaksinës ruse Sputnik.Rama shprehet se ritmet e vaksinimit do vijojnë të rriten dhe objektivi për gjysmë milion të vaksinuar do të arrihet në pjesën e parë të muajit Maj.


“Mbërrijnë 25 mijë doza të tjera të vaksinës SPUTNIK.
Ritmet e vaksinimit do të vijojnë të rriten dhe objektivi i 1/2 milionë të vaksinuarve brenda majit do të arrihet në pjesën e parë të muajit”, shkruan Rama në rrjete sociale.

3 Comments

  1. Me 847 vota Vangjel Dule bëhet deputet, Kryemadhi s’merr dot as 2500 vota/ Ori Nebija me 6 mijë dhe Spahiu me mbi 3400 s’do jenë në Kuvend

  2. “Kam menduar se ka qenë një meme, ajo që pashë, që ambasada e Rusisë kishte postuar nga Twitter-i i drejtorit të komunikimit, Endri Fugës, një retweet të tweet-it të shefes se KE-së. Mendova se ishte një meme, për një shtet serioz është krejtësisht e papërshtatshme të bëjë provokime të tilla, dhe kur them provokim nuk po i paraprij ndonjë demarshi pranë shtetit rus, sepse ky është një provokim qesharak, dhe nuk është mirë që një vend serioz si Rusia të bëhet qesharake përmes këtyre postimeve dhe një ambasadë të sillet sikur është një seksion i Portokallisë, apo konkurrent i Portokallisë. Shpreh keqardhje, sepse nuk shoh arsye. Ne jemi të fokusuar te Pfizer dhe AstraZeneca. Shtetet të cilat ne komunikojmë në BE janë të fokusuara drejt këtyre kompanive. Një ndjesë e ambasadës ruse do ishte shumë e mirëpritur”. Edi Rama

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu