• |
ide | kryesore

Lutje publike për kryeministrin e sapozgjedhur të Shqipërisë Edi Rama

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Nga Berat Buzhala


Lutje publike per kryeministrin e sapozgjedhur te Shqiperise:


Hape nje pike/punkt per vaksinimin e kosovareve dikund afer kufirit.

Une e di qe edhe Shqiperia eshte ne zor te madh per veti, ama eshte krejtesisht e turpshme per shtetin e Kosoves qe mijera veta me shku me u vaksinu ne Serbi, qysh po ndodhe tash.

Nuk ka poshterim me te madh per shtetin e Kosoves qe i lejon qytetaret e vendit te vet me pranu vaksina prej qeverise se Serbise.

Qe keshilla ime per Ramen dhe qeverine e tij. Le t’i ndaje disa doza ne jave, le te themi 5-6 mije dhe le t’i caktoje grupmoshat, bie fjala brenda nje javes ata qe i kane 74-75 vjec.

Javen tjeter ata qe i kane 73-74 vjec. E di qe nuk do te ishte shume as per Shqiperine, por do te ishte shume per ne qe kemi prinder te vjeter.

Nuk kishim me ia harru kurre. Na per momentin nuk kemi qeveri qe kujdeset per qytetaret. Qeveria jone po merret me budallakina.

Albinit as nuk po i ben pershtypje qe Vucici me shume se sa ai po kujdeset per qytetaret e tij.

Per Albinin eshte teper me rendesi me e fitu betejen publike me Vucicin ne takimin e tyre te pare ne Bruksel.

Une me qene si Vucici, po ne ate takim, kisha me i tregu se sa qytetare te tij ia ka vaksinu. Le te merret ky me folklorizma.

Prandaj, Edi Rama e ka mundesine ideale per t’i dale ne krah qytetareve te Kosoves.

29 Comments

 1. 13 nga deputetët e qeverisë, dalë nga zgjedhjet e 25 prillit, janë produkt direkt, publik, haptazi, i individëve:
  * të shpallur publikisht “non grata” nga SHBA,
  Ose
  * të përjashtuar nga ligji i dekriminalizimit,
  Ose
  * personalisht të përfshirë në dosjet kriminale “339” e “Shullazi”, etj.
  Këtu çështja nuk është më
  * “a do pranohet rezultati i zgjedhjeve të 25 prillit”!

  Këtu çështja është a do pranojmë që:
  * kjo shoqëri është aq perverse saqë në liri të plotë, e pandikuar nga asnjë shantazh apo miklim, ka zgjedhur me vullnetin e saj për inat të SHBA dhe BE pikërisht ata që duhej të qëndronin sa më larg jetës publike e politike?

  Këta 13 deputetë janë diferenca mes qeverisjes dhe opozitës!

  Këta deputetë janë “fitorja” e “fituesit” !
  KAQ!

  1. Personi me i keq qe kam pare ndonjehere nga Kosova, eshte Berat Buzhala dhe Baton Haxhiu,prandaj kam nje lutje per Buzhalen. Te lutem largohu nga Shqiperia se s’duam te shohim surratin tat kur hapim TV. Largohu se je i padeshiruar nga te gjithe.Asnje s’te do. Asnje ska nevoje per keshillat e tua. Me kete , e mbushe kupen. Qenke nje bir kurve qe u shitke per 2 leke. Qelbesire!

 2. Bubuzhel… Kur rama ti ofrroj vaksinat dhe kur kurti nuk i pranoj, se me demek e ka te ndaluar me ligj.
  TI ZOTROTE CFAR SHKRUAJTE????
  Apo tani pas zgjedhjeve, te erdhen trut.

 3. Ky nuk eshte publiku
  Batonat gjithmone do shkojne ne Serbi,edhe me ble nje pako supe.
  Vaksinat e tyre jane kot
  Nuk bejne asnje pune
  Shembull?TURQIA

  1. O Buxzhale, o i paftyre o njeri i paskrupullt, po a ishe ti qe para disa ditesh bere thirrje te votohet kunder Rames? Kaq shpejte po lepin ate qe peshtyve? Mire e tha nje komentues me siper, ky dhe gjithe Partia dhe analistat e partise se Thacit ne Kosove,bashke me Top Channel, me urdherin edhe te Rames,(pasi partia e Thacit eshte shnderruar ne nje dege te Partise Socialiste ne Kosove) kane filluar dhe po i bien fyellit ne te njejtin vrime, “kerkojne qe Rama te jap ca vaksina” per Kosoven vetem e vetem qe ta nxjerrin Ramen Hero, dhe Kurtin keq. Dhe po nxitojne,se Kurti arriti marrveshje per vaksina te tjera Pfizer qe do vijne javen tjeter ne Kosove. U munduan ta nxjerrin Kurtin keq edhe kur refuzoi vaksinat kineze, qe qellimisht u munduan ta interpretonin sikur ishte refuzim nga Rames dhe Shqiperise,por qe koha i dha te drejte Kurtit.
   I beje thirjee Albin Kurtit, te refuzoje vaksinat ruso-kineze, gjithmone, por njekohesisht te bleje nje grusht vaksina kineze, dhe t’ua injektoje ketyre pakurrizoreve, Buzhaleve, e Thacisteve, me shprese se na hiqen qafe njehere e pegjithmone se jane bere te nneveritshem.

 4. Nuk kishim me ia harru kurre.

  Me cin tallin menderen kta??? Kalofsha lumin e t’dhjefsha kalin. I bojne karshillik shqiptarit se i mbajme deren hap si per mire dhe keq.
  Turp qeverise dardane me agjente serb qe sdin nji gram nga diplomacia me miqte.

  1. Buzhala po ben pazar, me dinjitetin e tij, dhe nuk e ka per here te pare. Duke pare qe Ramen e kemi te pakten edhe 4 vite, po i ben llogarite. A te shitem tek Rama, apo te vazhdoj me veshtiresi biznesin tim mediatik. Pasi e lexoj portalin etij antikombetar, kam vene re qe te njejten gje bere edhe ne Kosove. E luftoi Kurtin deri ne sekondine fundit, dhe sapo Kurti fitoi zgjedhjet, portali i tij antikombetar paptirmat u shnderrua si i pavarur,me shprese se arrinte te shitej tek Kurti, Kur e pa qe nuk u shit tek Kurti, kjo prostitute mediatike, po provon te shitet tek Rama. Shpalleni non grada ne shqiperi kete prostitute mediatike

 5. Po ky para i jave i drejtohej popullit shqiptare qe ta rrezoj Ramen, tani thote o Rame na ndihmo.
  Gjithsesi ska mo vaksina, aq ishin, tani kur te na japin tjeret

 6. Berat Bukshkala eshte bere njesoj si Mero Baze. Te dy,me portalet e tyre shantazhojne politikanet, bejne percarje krahinore, dhe nxisiin konflikte. Duke pare qe Vucic u kujdes qe Rama te fitonte zgjedhjet, mos valle ,Bukshkala dhe Mero Baze financohen nga Vucic? Jo vetem se jane miq ,por per te gjithe arsyet qe thashe me siper

 7. A ka deputet të PD-së që kanë paguar për kandidimin? Ka zëra që flasin. Ku ka zë nuk është pa gjë. Aty nuk shkon më asnjë demokrat pasi z. Basha i ka zëvendësuar njerëzit e PD-së me klientët e gruas dhe kunatit. Unë nuk marr telefonata nga drejtoresha e biznesit të kunatit dhe unë prandaj jam larguar nga Lulzim Basha… Lulzim Basha i ka shitur zgjedhjet e 25 Qershorit. Politika është mision, nuk mjafton një dëshirë apo një urdhër e një familjari për të bërë një njeri deputet. Kjo nuk është lista e PD-së por e familjes Basha-Isufi. Një listë që nuk ka asnjë kriter politik nuk mund të funksionojë”Rrace e qelbur jeni o shpellkare e cecene te dobicit salih,kur buzhala shante ramen ju të gjithe shkonit i lepinit karin e bythen kur Ai bente mutin ketij buzhales,sot e sulmoni pse po kerkon qe moshat e vjetra ti vaksinoje rama,ku eshte e keqja ketu o sjelle rit e salihut

  1. E paskeni blere dhe Buzhalen dhe Duken dmth? Po pse i doni, njeri me bythqir se tjetri, apo qe t’i fitoni zgjedhejt e ardhshme se nuk ju mjaftojne 3 mandate. Do shiten dhe shume gazetare dhe bythqira te tjere, ja ketu do jemi.

 8. Or Berat bani propagande qytetareve te Kosoves, qe ne cdo fund jave asnji Kosovare te mos e kaloje kufirin e pashallekut te Erdovin-Paulin shkerdhos.Jeni te vetmit turiste qe vijne n’token e tyne nga nji shtet tjeter i te njejtit komb.
  Pa JU s’ka turizem n’Shqipni.Ju e mbani gjalle ate!M eato lek qe do te shpenzoni per turizem ,bleni vaksinat.

 9. Berat,nuk ja nga ata qe dine ta dredhin,te njohim shum mire,nga akrobacite e shpeshta qe ke bere.Prandaj,perpjekja jote,me konkurue Batoni (a po a?),nuk do kete sukses,sepse experienca e gjate e Batonit dhe” bereqeti”,qe ai ka perfitue per asaj experience,dhjesin,jo vetem akrobacite tuaja diletante,por edhe spensoret e tu,qe po perpiqen kaq shume,kunder Kosoves,me qeverine e re.Tung…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu