• |
ide | kryesore

Ndërron jetë Olympia Dukakis

-Instant, Paparazzi, Slider

Aktorja Olympia Dukakis, ka ndërruar jetë në moshën 89 vjeçare në shtëpinë e saj në New York.


Lajmi u bë i ditur për fansat nga vëllai i saj, Apollo Dukasis, përmes një postimi në rrjetine tij social “Facebook”.“Motra ime e dashur, Olympia Dukasis, ka vdekur këtë mëngjes. Ajo ndërroi jetë pas disa muajsh pasi kishte probleme shëndetësore”.Dukakis u bë e njohur për rolin e saj në “Moonstruck”, për të cilin mori një ‘Glob të Artë’ dhe një ‘Oscar’.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu