• |
ide | kryesore

SHBA/ Të shtëna me armë zjarri brenda në kazino, humbin jetën dy persona dhe plagoset një i tretë

-Instant, Lajme, Planet

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e djeshme në Kazino Oneida pranë Green Bay, Wisconsin, SHBA. CNN raporton se dy persona kanë humbur jetën dhe një i tretë ka mbetur i plagosur, pasi një person i paidentifikuar ende ka hyrë në ambientet e kazinosë dhe ka qëlluar me armë zjarri.


Raportohet se personi që agresori kishte për shënjestër nuk ishte në kazino në atë kohë, kështu që ai në vend të kësaj qëlloi “bashkëpunëtorët e shënjestrës”, tha toger Kevin Pawlak i Zyrës së Sherifit të Qarkut Brown. Policia më pas qëlloi dhe vrau personin e armatosur, për të cilin hetuesit dyshojnë se ishte në një marrëdhënie me një punonjëse në restorantin Duck Creek brenda Radisson Hotel & Qendra e Konferencave e bashkangjitur me kazinonë, tha Pawlak.


Autoritetet thanë se kjo ngjarje nuk përbën kërcënim për komunitetin.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.