• |
ide | kryesore

“Conte anti-juventin, çfarë kënaqësie”: Moratti i jep besim trajnerit, nxit Suning të hapë ciklin e ka një mesazh për Agnellin

-Instant, Sport

Massimo Moratti mund të thotë se ia ka lënë përfundimisht stafetën Suning, që fitoi titullin e tij të parë me Interin: “Ka gjithçka për të filluar një cikël të ri dhe për të bërë mirë në Ligën e Kampionëve siç na ndodhi ne me titullin e parë që shërbeu për të hapur një periudhë pesë-vjeçare unike”. Ish presidenti i Nerazzurri nderon të parin ish-juventinin Conte: “Ai ka merita të mëdha, vendosi fytyrën e tij për një kohë të gjatë në lojë dhe tani ne duhet të ecim përpara me të. Në Kupën e Italisë kundër Juventusit ai sanksionoi lindjen e Contes anti-juventin, çfarë kënaqësie”.


Moratti, duke folur për La Gazzetta dello Sport, komentoi mbi zërat në lidhje me të ardhmen e zikaltërve: “Impakti i Covid dhe Pekinit nuk ishin të lehta për t’u imagjinuar, por mendoj se qetësia është rikthyer. Sigurisht që nuk ishte më e mira kur Interi shpresoi të hynte në Super League pa u vërejtur dhe për tu larguar pa e kuptuar askush. Dje pas titullit pata një shkëmbim mesazhesh prekëse me Steven Zhang”.


Ish-pronari së pari mohon kthimin e tij të mundshëm (“Unë do të thosha jo”) pastaj shpërndan meritat: “Hakimi ishte si Maicon, Barellas iu fut Interi nën lëkurë. Unë dua të përmend Darmian dhe Ranocchia, njerëz që luajnë më pak, por në të njëjtën mënyrë e meritojnë titullin. Pastaj Lukaku dhe Eriksen”.

Në fund, një mesazh për Andrea Agnellin: “Më vjen keq sepse të gjithë e goditën por ai erdhi nga 9 tituj radhazi në kampionat. Sigurisht që me Super League bëri një rrëmujë të madhe me Florentino Perez…”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.