• |
ide | kryesore

Inter kampion, Marotta: “Me 100% shpresoj të qendrojë Conte, nuk kemi plan B”

-Instant, Sport

E drejta për të festuar titullin është legjitimie, por Interi gjithashtu ka filluar të hedhë një vështrim drejt të ardhmes, duke filluar me atë të Antonio Contes të cilin Giuseppe Marotta e përshkruan me optimizëm të kujdesshëm: “Ne kemi filluar një cikël, me të është një raport special, ashtu si dhe me ekipin, shoqërinë e tifozët: Shpresoj të qëndrojë në 100%. Nuk kemi një alternativë, një plan B. Do të flasim me klubin për të mësuar linjat e tyre, por ekziston një optimizëm i drejtë dhe i shëndetshëm”.


Administratori i deleguar zikaltër, duke folur për Radio Anch’io Sport, pranon se “Ekziston një problem i të ardhurave për shkak të pandemisë, kjo është e qartë, qëllimi është që të arrihet një marrëveshje me një partner për të bërë investimet e nevojshme”. Nga këtu në debatin e Super League, hapi është i shkurtër: “lindi më shumë nga një formë shqetësimi dhe reagimi ndaj sistemit actual, me metoda dhe kohë disi të gabuara, megjithatë, le të mos harrojmë se duhet të nxjerrim mësime nga të gjitha gjërat. Ky futboll duhet të rishikohet dhe riformohet, përndryshe shkon drejt default”.


“Është një kënaqësi e madhe për një kompani historike. Conte e përcaktoi atë si një vepër arti dhe unë pajtohem me atë që tha. Ashtu si në të gjitha fitoret, gjithmonë fshihet pas një përpjekje të madhe dhe një kulturë pune. Rritja ka qenë e ngadaltë por konstante që nga sezoni i kaluar, në të cilin arritëm një pikë nga Juventusi dhe në finalen e Europa League. Këtë vit Conte ishte në gjendje të nguliste përfundimisht ato parime fituese që janë baza e çdo suksesi” ka thënë Marotta në lidhje me titullin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu