• |
ide | kryesore

1387 raste të reja me Covid në Greqi, 81 jetë të humbura

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi, EODY, konfirmoi sot 1387 raste të reja me Covid-19. Ndërkohë që 2146 raste u konfirmuan të hënën. Në të njëjtën kohë, sipas informacionit të EODY, 783 pacientë janë të intubuar në ICU. Që nga fillimi i pandemisë, 2146 pacientë janë larguar nga ICU.


Numri i përgjithshëm i rasteve është 349.936. Numri i vdekjeve të reja të pacientëve me Covid-19 të konfirmuara në 24 orët e fundit është 81, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 10,668 vdekje.


1 Comment

  1. Keta me keto shifra lejohen te udhetojne ne BE si dhe te presin turiste se konsiderohen te sigurte.
    Ka standarte BE-ja mer jahu!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu