• |
ide | kryesore

A do të hyjë PD në parlament?/ Zbulohet udhëzimi i Bashës për deputetët e rinj

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pasditen e së martës kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar për më shumë se 1 orë një takim me deputetët e rinj dhe kandidatët jo fitues të zgjedhjeve të 25 prillit. Sipas asaj që raportojnë mediat nga burime nga brenda mbledhjes mësohet se Basha u ka komunikuar deputetëve rrugën që do të ndjekë më tej opozita.


Kryedemokrati ka deklaruar se fillimisht do të përfundojnë procesin e mbledhjes së provave për të faktuar sipas tij masakrën zgjedhore dhe më pas do të flasin me forumet për hapat e ardhshëm që lidhen me hyrjen në parlament.


“Ne duhet të përfundojmë gjithë procesin e mbledhjeve te fakteve për masakrën elektorale në lidhje me zgjedhjet dhe pastaj do të flasim me forumet përkatëse për hapat e ardhshëm,” – mësohet të ketë thënë Basha. ©LAPSI.al

4 Comments

 1. Sa zgjat ky procesi i mbledhjes se provave, dhe sa prova duhet te mblidhen sipas PD, qe elektorati djathte te ngrihet ne protesta.
  Se u bene 2 jave nga zgjedhjet dhe nuk shohim asnje prove!!!
  Pse i lodhni dhe genjeni njerezit kaq shume.
  Pse nuk zgjidhni rrugen me te lehte, ate te pergjegjesise, qe eshte vetem e juaja.
  JU DESHTUAT. E gjithe kjo situate e krijuar nga Ju pas zgjedhjeve eshte groteske. Eshte per te qare dhe per te qeshur. Dridheni e sperdridheni dhe spo dini ku te dilni.
  Sa me shume e zgjat me turp dhe diskreditim eshte per ty, Lul.

 2. Ketu burreris i kan ren pantallonat.
  Te mos pranosh humbjen dhe ta perdoresh humbjen per arsye personale, me e pakta mund te quhet egoizem i tepert. Te krijosh lloj lloj dredhish per te shpetuar karrigen tende dhe te turbullosh anatret e partis tende, quhet djallezi.

 3. Basha eshte kokra legenit.
  I humbi zgjedhjet dhe po me te njejtin avaz si tre heret e tjera.

  Le te themi qe PD nuk i njeh zgjedhjet dhe i kthehet protestave.
  Mbeshtetjen e popullit nuk e ka si ne Maj. PDja ne vetvete eshte e percare se cfare qendrimi duhet mbajtur. LSI nuk do e mbeshtese. Protestat jane te destinuara per deshtim dhe PD do dali me e dobet

  I vetmi qe do dali i fituar eshte shkerdhat Basha prape ne krye te PD.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.