• |
ide | kryesore

Adriatik Llalla mbërrin në GJKKO: “Do t’i shkoj çështjes deri në fund”

-Instant, Lajme, Të fundit

Ish-kryeprokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, ka mbërritur sot në Gjykatën e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit, për të marrë pjesë në seancën gjyqësore ndaj tij.


Në seancën e 16 prillit të këtij viti, ku Llalla u paraqit për herë të parë edhe vetë, GJKKO pranoi kërkesën e tij për gjykim të shkurtuar dhe që procesi të zhvillohej me procedurë të zakonshme, duke i dhënë kështu mundësinë që të paraqesë prova të reja.


Në fund të asaj seance, ish-kryeprokurori Llalla tha se do t’i shkojë çështjes deri në fund dhe se do të jetë prezent për të ndjekur vetë seancat.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu