• |
ide | kryesore

“Ftesa jonë për ta është e hapur”, Rama sërish thirrje Bashës për bashkëpunim

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratave të bëra më herët gjatë ditës nga kreu i demokratëve Lulzim Basha. Në një postim në Twitter, Rama shkruan se energjitë tashmë mazhoranca do t’i harxhojë vetëm për triumfin e vendit. Ai thekson edhe një herë se dora e qeverisë  do të jetë e shtrirë dhe ftesa e tyre vijon të jetë e hapur.


Kjo deklaratë e Ramës vjen fill pas asaj të Bashës, i cili tha se 25 Prilli ishte një ditë e masakrës elektorale, dhe nën zë u ka komunikuar strukturave të PD-së mosnjohjen e zgjedhjeve.


3 Comments

  1. Te lumt ty, kur ke gjetur ate matufin.
    Thoshte mire dikush… Rama e mund bashen, pa qen fare prezent, vetem duke nxier ne fushat poturret dhe kollaret e tij.

  2. Sa fo të bësh diversion nuk shpëton.Mos kujto se do tja hellësh kollaj kësaj radhe.Gazetat ndërkombëtare i kanë dhënë sinjalet.Skanë asnjë shans ta hanë kësaj radhe.Ata ishin të bindur që drejtësia do vepronte me dosjet e vjedhjes.Nuk u veprua dhe tani e kuptuan më mirë që atje ka një regjim.Kështu pos vepruan dhe kësaj radhe bëjnë dhe vetë një vetvrasje.

  3. O Gimi. Po qe se nuk ndodh asgje nga nderkombetaret. Cfar do thuash pastaj.
    Mos harro ata folen menjeher pas zgjedhjeve. Dhe i pranuan. Si kujton ti, se nuk kan info ata se ca ndodh ketu. Gimi behu me i zgjuar. Po perfitojn ndaj teje.
    Vere trurin ne pune. Se nuk ben vaki ta ken te gjith gabim, prvec jush.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu