• |
ide | kryesore

I intubuar te “Shefqet Ndroqi”, aktori Gulielm Radoja në gjendje të rëndë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Aktori i njohur Gulielm Radoja po lufton me vdekjen në spitalin “Shefqet Ndroqi”, si pasojë e Covid-19. Mbrëmjen e së hënës ai është transportuar në gjendje të intubuar nga spitali i Durrësit.


Para dy javësh ai u shtrua në spitalin e Durrësit, ku po trajtohej për virusin. Sipas mjekëve të sanatoriumit, mushkëritë i ka të prekur në masën 100%.


Ata shprehen se gjendja shëndetësore është tepër e rëndë, kjo edhe për shkak të sëmundjeve kardiake nga të cilat vuan.

Gjatë trajtimit në Durrës, kolegë dhe miq i bënë apel shtetit, që aktori të dërgohej jashtë për një trajtim më të specializuar, por, gjendja e tij nuk e lejon këtë aktualisht. /ABC

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu