• |
ide | kryesore

Itali/ 24-vjeçari shqiptar nuk respektonte orën policore, kapet me drogë

-Instant, Lajme, Të fundit

Karabinierët në Venecia, të Italisë arrestuan një 24-vjeçar shqiptar. Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme dhe shqiptari, me vendbanim në Noalen, vëzhgohej prej ditësh nga policia, pasi ai lëvizte në orët e vona duke mos respektuar kështu orën policore.


Ditën e djeshme pasi e ndoqën shqiptarin gjatë gjithë ditës ata vendosën që ta arrestonin, por ai tentoi të arratisej.


Ndjekja vazhdoi në rrugët e qytetit, derisa shqiptari, më pas vendosi të ngjitej mbi murin e një kantieri ndërtimit. Në këtë kantier ai e futi vetën në kurth, pasi punëtorët e ndërtimit ndihmuan në bllokimin dhe arrestimin e tij.

Pas kontrollit që iu bë shtëpisë së shqiptarit u gjet dhe sekuestrua 70 gram kokainë, e paketuar dhe gati për shitje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu