• |
ide | kryesore

Ngjarje e rëndë në Meksikë, shembet një mbikalim i metrosë

-Instant, Planet

Një operacion shpëtimi pasi një mbikalim i metrosë në Mexico City u shemb pjesërisht të hënën në mbrëmje. Të paktën 13 njerëz humbën jetën në incident dhe rreth 70 u plagosën, thanë autoritetet e mbrojtjes civile në Meksikë.


Videot në televizionin meksikan dhe mediat sociale treguan mbikalimin duke u shembur mbi makina në rrugë.


Kryebashkiakja e Mexico City, Claudia Sheinbaum, tha në Tëitter se një bllok mbështetës ishte dëmtuat, duke bërë që mbikalimi të shembet. Ajo tha se personeli i sigurisë publike janë duke punuar dhe do të japin më shumë informacion së shpejti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu