• |
ide | kryesore

Opozita s’njeh rezultatin e zgjedhjeve, reagon Selami: Akt jo demokratik dhe antishqiptar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas humbjes së Partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 prillit, ka reaguar edhe ish-kryetari i PD-së Eduard Selami. Teksa i referohet zërave se Basha mund të mos njohë zgjedhjet, megjithëse nuk është artikuluar nga kreu i opozitës, ish-rivali i tij e cilëson mosnjohjen e zgjedhjeve si antishqiptare. Ish-deputeti i PD-së, Eduard Selami e konsideruar një akt jo demokratik dhe antishqiptar mosnjohjen e zgjedhjeve nga ana e opozitës.


“Mosnjohja e zgjedhjeve një akt jo demokratik dhe antishqiptar”, shkruan Selami ne Twitter.


Kujtojmë se Selami sfidoi Bashën për postin e kreut të PD-së në vitin 2017. Opozita nuk e ka njohur rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit, ku u shpall fituese PS.

20 Comments

  1. Jo ore po kush ku e pate vjedhjen e Zgjedhjeve ju?
   Rilindja nuk i vodhi, por i bleu Zgjedhjet.
   Keto zgjedhje treguan fytyren e vertete te popullit Shqipetar, ku:
   Ku me shume vota mori cuni i Qifes (nuk e paragjykoj mund te jete cun shume i mir) se sa kreu i PS Tirane, Ervin Bushati.
   Ku shume vota mori Doshi se sa Pandi (jo se kam konsiderate per Pandin, se pall eshte dhe ai).
   Keto zgjedhje treguan se Populli Yne nuk e do ndryshimin, eshte i kenaqur me Rilindjen.
   A e kuptoni se ca do me thene qe Opozita te mos njofi zgjedhjet???
   Kush fiton nga mosnjohja e zgjedhjeve???
   E gjitha kjo behet vetem qe ti hapet rruga Rames\Rilindjes per nje mandat te perjetshem.
   Me Bashen kryetar te PD jam i bindur qe Rama rri ne pushtet deri sa ti japi Zoti fryme.

  2. Epo kur u flet dhe ky selami. Po cili je ti more? E para ti nuk je demokrat.
   DEMOKRAT ESHTE KACI. Ate po qe e degjoj me qef, si demokrat i thekur.
   Zhduku komunist.

   1. Ti je kokerr plehre,fuks !Selami,legen ka qene perhere….,nese nuk ke pare gje dhe flet si e ema maje thanes,normale si selamet e lloj lloj kurvash te tjera flet ….!Kane bere namin monstrat,me ndere,punesime,presion,shantazhe,para pafund,asfalt,ndriçim elekyoral,levizje ne lostat zgjedhore pa asnje kontrate app dokument zyrtar nga qytetaret!Eshte shperndare hashash pa limite per krejt persoruesit e mallit ne Laprake nga Orlandoja i Qifes o kelyshe bushtrash nese doni ua them me emra !!!

  3. Ku e pe vjedhjen ti o loqe? Basha te djelen ne darke the se i kishte fituar thelle zgjedhjet dhe nuk permendi fare parregullsi. Sapo e mori vesh qe kishte humbur thell si gjithmone ,menjeher u kujtua te thote se zgjedhjet ishin vjedhur. Pd le te mbaje Bashen kryetar se i duhet Rames te fitoje mandatin e katert

 1. Zotni thierja e kristaqit perdor gjith shtetin per te ruajtur karriken gjith Administrate ne sherbim gjith shqiptarizmi e paska emrin ramut

 2. Ik ore se je i permuturi i te permuterve, palaqo punet e tua i ke rregull ti, sikur nuk e di gjendjen ekonomike , vjedhjet strtosferike, tenderat, degjeneratat ne max te qeveriut, oligarket e sa e sa poshtersi qe ka bere dhe do vazhdoj me keq ky 💩💩

 3. Nqs socialistet nuk e kerkojne doreheqjen e bashes ky nuk eshte lajm i mire. Ju kujtohet kur berishes i dhimbte shpirti per ps

 4. Pa tjetër do bëhet siç thu ti.Ta pam sa të vlente lëkura.U mate në garë dhe u solle sikur ishe shpëtimtari i Pd.Dmth të mos njohësh vjedhen e votës qënka akt jodemokratik!!!!A mo Selami si ndryshove kështu!!Dikur të vlerësonim dhe për përjashtimin tënd u ndjemë keq.Por me kalimin e kohës e kuptuam që Berisha bëri mirë që të përjashtoi.Dhe ti shërbëtor i Ramës.

 5. Si duket terezia gruaja e dyte ta ka bere rup sup, ne vend ti hipesh ti(gje qe z’ben vaki)te hipen Ilva,dhe pastaj ti thua ma vuri s’mavuri,ik o kok loqe bjeri sumes te vesh ndonje lek menjane.

 6. Akt antishqiptar!!!!Po ku ishe ti mor kopuk ku Rama që ti po i del në krah ka bërë gjatë 8 vjetëve aktet më antishqiptare.Shkatëroi ekonominë ,e ktheu Shqipërinë në Kolumbi ,zbrazi gjithë rininë ,fali detin Greqisë dhe ishte i angazhuar për ndarjen e Kosovës.Me miliona euro vodhi e vjedh nga taksat e shqiptarëve.Po izolon vendin dhe e largoi nga Be.Dhe ti e mbron duke sulmuar për antishqiptar Bashën që ishte pjesë e grupit që çoi në burg Millosheviçin.Ti je antishqiptar që bën avokatin e antishqiptarit më të madh në këto 108 vjet pavarësi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu